Hlavní obsah
Názory a úvahy

Lež bohužel nemá krátké nohy

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz
23. 8. 18:49

V sérii svých článků jsem se v posledních týdnech zabýval především nástrahami, které na dříve narozené číhají na sítích, v reklamě a při cestách. Je to však nebezpečí největší?

Článek

My, kteří jsme se narodili nedlouho po druhé světové válce, jsme teprve po dlouhých letech zjistili (někteří), že žijeme ve lži. Lhali nám ve škole, lhali nám doma (někdo z přesvědčení někdo z  nutnosti) lhali nám v práci.

Nakonec se to vždy provalilo. Tak dlouho nám vládnoucí strana říkala, že našim největším spojencem je Sovětský svaz - až přišel rok 1968.

Tak dlouho nám ukazovali bídu a útlak v prohnilém kapitalismu - až se první z nás dostali na západ od našich, pečlivě střežených, hranic.

Tak dlouho nám za normalizace říkali, že se musíme semknout proti vnitřnímu nepříteli a uchovat si „klid na práci“ - až přišel listopad 1989.

Tak dlouho nám po listopadu říkali, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí -až jsme zjistili, že „všichni jsme si rovni, někteří však rovnější“.

Tak dlouho nám jistý politik tvrdil, že si musíme utáhnout opasky - až jsme zjistili, že si je utahujeme především my.

Tak dlouho nám jiný politik tvrdil, že bude líp - až jsme z jistili, že jen pro něj a jeho přátele.

Pak už nám ani nepřišlo divné, že další (doufám již navždy bývalý) politik se tvářil udiveně nad miliony v krabici od vína a další „politický podnikatel“ přehlédl ženu, která se válí po kapotě jeho několikamilionového vozu.

A když nám současný politik tvrdí, že ministr jeho vlády, který má na starosti spravedlnost, se pět hodin náhodně schovával před deštěm v přátelském rozhovoru s (prokazatelně) nepřítelem našeho státu - opět zjistíme, že je to jen další střípek z řady lží, které nás provázejí celý život?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz