Hlavní obsah
Názory a úvahy

Štíhlá postava do 14 dní, bez bolestí kloubů za týden

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz
1. 8. 13:08

V předchozích článcích jsem se zabýval útoky na peníze seniorů s použitím triků, jak získat citlivé údaje a přes ně se dostat k bankovním účtům. Nejsou to však jediné nástrahy. Jsou i další.

Článek

Velmi rozšířený je obchod se zdravím pomocí nabídky „zázračných a zaručeně fungujících“ preparátů všeho druhu. Zatímco pro mladou generaci nejvíce „letí“ nabídky rychlého zhubnutí a péče o pleť a vlasy, pro dříve narozené je připravena celá škála nabídek, které těží ze zcela přirozených potíží vyššího věku.

Vždyť který senior nemá občas nebo i trvale bolavá záda, ztuhlé klouby, slábnoucí sluch a zrak a celou řadu dalších komplikací. Vedle skutečně fungujících a odzkoušených doplňků stravy tak existuje i velká nabídka zaručených přípravků, které spoléhají na důvěřivost a někdy i naivitu této cílové skupiny.

Alespoň základní tipy, jak rozeznat přípravek, který skutečně může pomoci od těch, jejichž cílem není zlepšení vašeho zdraví a kondice ale jen a pouze vaše peněženka.

Účinné doplňky stravy mají vždy v příbalovém letáku napsáno, že nenahrazují léky a zdraví životní styl, pouze přispívají k zlepšení určité funkce. Například různé druhy přípravků obsahujících kolagen k zlepšení funkce kloubního systému. A důležitá věc! Všechny tyto přípravky jsou k dostání jak v e-shopech, tak v „kamenných“ lékárnách, případně drogeriích a obchodních řetězcích.

Druhá skupina „zázračných“ přípravků se vyznačuje těmito společnými znaky: V reklamě, která je na sítích a většinou současně i v bulvárních a lifestylových časopisech, se na vás dívá seriózní postava v bílém plášti a drátěných brýlích, často se zkumavkou nebo podobným náčiním v ruce s trochu exotickým jménem a nejraději několika tituly.

Jinde se usmívá majitelka šatů velikosti xs, která ještě před měsícem vážila o 30 i více kilo více (viz obézní dáma na vedlejším obrázku). Pokud je to ještě doplněno textem, že úbytek váhy byl způsoben jen použitím přípravku xy bez nutnosti cvičit a omezit stravu, je vše jasné.

O oblíbeném triku „prvních 100 volajících má přípravek zadarmo“, zneužití (nic netušících) populárních osobností, případně funkce „vytočte si slevu“, jsem se již zmiňoval v jednom z předchozích článků.

A hlavně a především: Tento přípravek je k dostání jen u nás a nikdy nebude prodáván v obchodní síti! Objednávejte rychle, k dispozici je posledních x kusů! Platba pochopitelně předem.

Pokud přes tyto varovné znaky v dobré víře učiníte objednávku a pošlete peníze můžete si být téměř jisti, že buď nedostanete nic nebo v lepším případě neškodné ale prakticky neúčinné kapky, prášky, masti apod.

A na dnešní závěr. Tento týden jsem do pošty dostal tuto zprávu: „Vaše uložiště icloud je plné. Toto je přesný přepis zprávy. Věříte tomu, že by někdo přesměroval obsah svého PC na nabízenou volnou kapacitu poměti 50 GB? Já bohužel ano.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz