Článek
Nevím, jak vy, ale mně dnešní Fialova drahota nedělá větší problémy. Každý měsíc uspořím minimálně 35 tisíc korun. Nelžu Vám, je to věru tak.
V jednoduchosti je pravá síla
Mám k tomu takový jednoduchý trik. Vejdu do obchodu, kde prodávají třeba luxusnější hodinky, vyberu si jedny za šest tisíc korun, prohlížím si je a důmyslně konverzuji s prodavačkami. Ve finále se usměji na prodavačku či prodavače (abych byl genderově korektní) a pravím: „Děkuji za vaši pomoc. Ale myslím, že tentokrát nic nekoupím. Hotovo dvacet.“
A jak řeknu, tak i bez kompromisu udělám. A tak si nakonec v tom „cibulářství“ opravdu nic nekoupím.
Následně si spokojeně zapíšu do notýsku – dnes jsem ušetřil 6 000 Kč.
A takhle krůček za krůčkem s obrovskou pokorou postupuji až k cílové částce. Někdy je to jen 35 tisíc korun za měsíc, ale když se rozjedu, tak to může být i 93 tisíc korun českých. A pozor, vše v čistém. Neplatí se z toho žádné daně ani zdravotní pojištění.
Věc jsem konzultoval i se svým právníkem, který ji konzultoval se svým koncipientem, který se poradil se studentem práv, který se poradil se sovou a dali mi nakonec za pravdu, že tento ekonomický postup je zcela legální.
Navíc je údajně právně přípustný po celé Evropské unii. Ergo kladívko, takže můžete šetřit tímto způsobem i o dovolené ve Španělsku nebo u tetičky na Slovensku. Jediný problém zde může vzniknout při převodu ušetřené částky z eura na koruny. Nota bene proto je nutné, co nejdříve přijmout Euro, aby tento zbytečný problém jednou pro vždy odpadl.
Sečteno a podtrženo - šetření opravdu není nic složitého. Jen se u toho musí umět přemýšlet.
A kolik měsíčně ušetříte Vy? Napište nám, prosím, zdarma do komentářů.