Hlavní obsah
Věda

Lze hacknout mozkový implantát?

Médium.cz je otevřená blogovací platforma, kde mohou lidé svobodně publikovat své texty. Nejde o postoje Seznam.cz ani žádné z jeho redakcí.

Foto: Unsplash.com

Odpověď zní: ANO. Právě o riziku hacknutí mozkového implantátu se nedávno rozpovídal v populárním podcastu Joea Rogana první lidský uživatel Neuralinku Noland Arbaugh.

Článek

„Hacker by mohl být schopen vidět některé mé mozkové signály. Mohl by vidět některá data, která Neuralink shromažďuje,“ prohlásil Noland.

Noland Roganovi také řekl, že pokud by byl v době hackerského útoku připojen ke svému počítači, tak by hacker mohl řídit a ovládat jeho kurzor myši. Hacker by se tak mohl potenciálně dostat k jeho zprávám a e-mailům.

Možnost hackerského útoku však v Neuralinku není tabuizované téma. Noland řekl, že byl před zahájením studie na toto riziko upozorněn, ale nedělá si s ním starosti.

Nutno dodat, že mozkový čip od Neuralinku zatím vykazuje slibné výsledky. Implantát ochrnutému Nolandovi umožňuje ovládat kurzor na počítači pouze prostřednictvím myšlenek což mu usnadňuje fungování v běžném životě.

„Používám ho ke psaní zpráv lidem na X, používám Instagram, odpovídám na e-maily, hraju fantasy hry, čtu komiksy online a mám přístup na stránku, kterou používám k učení japonštiny. Použil jsem ho také k rezervaci hotelu, když jsem navštívil ústředí společnosti Neuralink“ prohlásil Noland.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz