Hlavní obsah
Názory a úvahy

Jak bojovat s dezinformacemi na zaostalém venkově

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Facebook - profil Víta Rakušana
28. 12. 2022 6:10

Dnes bych chtěl doplnit návrh Víta Rakušana, který chce proti dezinformacím bojovat agitačními nástěnkami.

Článek

Než si přečtete moji úvahu, která návrh ministra vnitra Rakušana rozšiřuje, seznamte se s jeho původní myšlenkou.

„Na ministerstvu vnitra jsme třeba ve skupině KRIT naplánovali využívání běžných nástěnek v městech a obcích. Stát musí i touto primitivní formou komunikovat s lidmi tako v nejodlehlejších místech.“

Tyto úvahy ministra vnitra Víta Rakušana jdou dozajista správným směrem. Využívání nástěnek je určitě dobrým krokem k tomu, abychom nevzdělané starší lidí v odlehlých vesnicích nějakým způsobem zbavili protiunijního smýšlení a rozvracečských tendencí.

Je třeba si ale uvědomit, že využívání plakátových vývěsek je nedostačující. Proto bych návrh rozšířil. Co třeba stanovit povinnost místních prodejců zřídit vlastní nástěnku ve svém obchodě a ve své výloze? Dnes máme k dispozici i moderní technologie, s tím by mohl pomoci ministr Ivan Bartoš, který má na starosti informační technologie. Co takhle vybavit vesnické prodejce dotykovými obrazovkami, kde by zákazník vstupující do místní provozovny potvrdil přečtení informace, prošel stručným kvízem a teprve potom by mu systém povolil vstup do prodejny? Anebo by ty obrazovky mohly být před pokladnami.

Cest, jak docílit lepší informovanosti venkovského obyvatelstva, se nabízí mnoho. Ať už jde o staré postupy nebo využití moderních technologií.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:
Program rozvoje venkova (PRV)

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz