Hlavní obsah
Umění a zábava

Houbařský kvíz: Otestujte své houbařské znalosti

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay

Vyzkoušejte si online test o houbách, který vaše znalosti hub oznámkuje jako ve škole.

18. 9. 8:13

Pokud rádi chodíte na houby a zajímáte se trochu o jejich druhy nebo chcete jen své znalosti ohodnotit, právě pro vás je tu houbařský kvíz. Nejde jen o to rozpoznat, které houby můžete jíst a které byste měli raději nechat růst.

Článek

Houbaření je více než jen sbírání chutných hřibů nebo lišek. Je to spojení s přírodou, pozorování změn v lesním prostředí a učení se, jak rozpoznávat různé druhy hub podle jejich vzhledu, barvy, vonných atributů a dalších charakteristik. To vše se stává součástí vaší houbařské dovednosti.

Tento kvíz je určen pro všechny milovníky hub, kteří chtějí otestovat své znalosti v této oblasti. Obsahuje otázky z různých oborů mykologie a zábavnou formou prověří jak zkušené houbaře, tak i začátečníky. Buďte opatrní při vašich odpovědích, protože ne všechno, co les poskytuje, je vhodné pro konzumaci.

Náš houbařský kvíz vás provede různými aspekty houbaření. Od základních otázek o rozpoznávání hub po pokročilé informace. Můžete očekávat různé úrovně obtížnosti, takže i pokud jste začátečníkem, nebojte se zapojit.

Kvíz vaše houbařské znalosti vyhodnotí a oznámkuje jako ve škole. Pod kvízem pak naleznete anketu, ve které můžete svůj výsledek porovnat s ostatními.

Přejeme vám hodně štěstí a zábavy!

Houbařský kvíz:

Doporučujeme vyzkoušet:

Anketa

Jakou známku jste získali v houbařském kvízu?
Jedničku
21,7 %
Dvojku
45,3 %
Trojku
31,1 %
Čtyřku
1,9 %
Pětku
0 %
Celkem hlasovalo 106 čtenářů.

Pokud se vám kvíz líbil, vyzkoušejte i naše další vědomostní kvízy.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz