Článek
Jak jsem zjistil, když jsem přemýšlel, kde nejlépe strávit leden, tak nejlepší asi bude strávit leden v Indonésii. Když máte štěstí, tak tam dokonce ani tolik neprší. A pokud nepřiběhne Indonésie za vámi, budete muset vy přiběhnout za Indonésií. To dá i selský rozum.
Dostali jsme se na Cejlon, na Sri Lanku, prostě do Indonésie v rámci našich studijních pobytů, kdy jsme studovali cvičení a meditace v rámci longevity čili v rámci prodloužení života.
Jak si tak matně pamatuji, když se v Československu začali rodit první milionáři, vznikl zde, ve vrstvě obyvatel, která si to mohla dovolit, zvyk mít takzvaný zimní a letní byt. V letním bytě se bydlelo v létě a do zimního bytu se jezdilo v zimě, aby člověk nemusel mrznout v tom letním. Často bývaly zimní byty v Itálii nebo v Řecku, dnes by mohly být i na Sri Lance, akorát se o tom tolik nemluví, i když nevím, proč, když si někdo pronajme apartmán v Chorvatsku třeba na půl roku, proč se snaží nedávat to najevo, ale i takové případy se mezi námi dají najít. Když jsem sám neměl před pár týdny kde bydlet, tak mi sice přímo úřady pomohly dohrabat se aspoň k bytu pro jednoho člověka, ale pořád dokola se mě ptaly, jestli nemám ještě jeden byt nebo dvě auta a jednu garáž navíc, pakliže ano, tak kde. Výpisy z konta mi kontrolovaly asi pětkrát, no, můžu se sice pochlubit dluhem asi půl až tři čtvrtě milionu, ale to je asi tak všechno.
Možná by to byl zajímavý námět pro další (asi již definitivně poslední) moji knížku, mohla by se jmenovat třeba O dluzích a lidech, ale ještě nevím...






