Hlavní obsah
Astrologie a esoterika

Tajemství budoucnosti

Jsou různé metody odhalování tajemství budoucnosti, ale žádná nefunguje tak, aby se na ni dalo spolehnout.

Článek

Učme se od přírody, praví esoterika, zatímco praví a v esoterických poučkách kovaní esoterici zase mluví o tom, že bychom se měli učit z dějin a z esoteriky, což je vlastně nejcennější odkaz minulosti. Vycházíme z předpokladu, že se všechno svým způsobem opakuje, všechno se děje stále dokola, do omrzení nebo do ztráty vědomí, podle toho, jak to vnímáme.

Díváme-li se do minulosti, můžeme v ní najít spojnice se současností a s budoucností, jakési téměř viditelné siločáry, na něž se dá občas konstruktivně zapůsobit pomocí svobodné vůle.

Proto občas podléháme dojmu, že můžeme svou budoucnost lehce změnit nebo aspoň doladit podle svých představ. Ano, máme na mysli přesně tu budoucnost, která nás nezadržitelně pohlcuje jako had svou ochromenou kořist.

Jeden omyl vedle druhého.

Jak budeme dnes pracovat, tak budeme zítra žít. Zní to docela dobře, dokud na nás nespadne asteroid nebo nám pod nohama nevybuchne sopka, nešlápneme na minu, popřípadě nás nespláchnou kyselé deště nebo padesát metrů vysoká tsunami.

Metodou porovnávání všeho možného sestavoval své věštby slavný astrolog, léčitel, vizionář a věštec Astronomus Nostradamus. Například ho zaujala vražda císaře Caesara, speciálně asi onen „no comment moment“, kdy poplácal po rameni brutálně rozjetého brunátného Brutuse Bruta a skrz díry v hrudníku zasípal, i ty, Brute?

Astronomus Nostradamus Brutus, dalo by se říct, přímo brutální astrolog pak den po dni hledal v budoucnosti podobné konstelace, jaké visely Caesarovi nad hlavou v den jeho smrti a když je našel, sepsal věštbu, že v tuto dobu bude spáchán atentát na slavného politika, vůdce, prezidenta a novodobého císaře Caesara - a ejhle, uplyne pár století a Kennedy pod hodně podobnými konstelacemi usedá do limuzíny v Dallasu a projíždí městem.

A teď, i když každý na to může mít svůj vlastní názor, i když dlouho se tutlalo, jak to bylo ve skutečnosti, ale s velkou pravděpodobností někdo, patrně asi Oswald vystřelil z okna opuštěného skladu a je možné, že ani nechtěl Kennedymu ublížit a nechtěl ho zabít ani zranit, spíše to mělo být takové bouchnutí papírového pytlíku u ucha, když to nečekáte a někdo si z vás chce vystřelit (apríl!!!), podobný žertík, jako když na Václava Klause z bezprostřední blízkosti nějaký poťouchlík začal střílet z plastové pistole a první, kdo si toho s úžasem všimnul byl sám prezident a je dokonce možné, že se nakonec svého „atentátníka“ udiveně zeptal, jestli mu může s něčím pomoct?

Bodyguardi se průběh celé akce doví až večer někde v baru u televize.

Takže nějaký střelec vystřelil z pušky, když Kennedy projížděl kolem a shodou okolností hned za autem s Kennedym jelo auto napěchované místními šerify, nic jiného v Texasu ani čekat nemůžeme no a jeden z nich, jak slyšel výstřel, tak bleskurychle zareagoval, ale bohužel dost nešťastně, náhodou zavadil o spoušť a bylo vymalováno. Normálně se stane, že se nepříliš zručný majitel bouchačky střelí do nohy, ale zrovna ten den zůstala noha celá a naplno to koupil davům kynoucí americký prezident.

Klidně to takhle mohlo být a nikdo mi nevymluví, že to tak nebylo.

Tajilo se to tajilo, všechny kamery, které měl v tu chvíli přihlížející dav u sebe, byly zabaveny, potom se ještě párkrát vystřelilo z křoví, aby bylo o čem psát, ale nás zajímá spíše ona bájná analogie a synchronicita, čili souběžnost dvou náhod, které proběhnou pod stejnou planetární konstelací a jsou si v mnohém podobné.

I s tím Césarem to mohlo být trochu nebo úplně jinak, třeba chtěl Brutus původně Césarovi pomoct, přece jenom to byl kámoš a možná mu i něco dlužil, ale ve všeobecné vřavě do něho někdo šťouchnul a on, víceméně omylem Césara píchnul nožem.

Potom už záleží na dějepiscích, jakým způsobem to všechno zapíší do dějin. Pokud se ale budou dějiny enormně překrucovat a falšovat, tak to bude rušit práci dalších Nostradamů, kteří budou sepisovat nepřesné nebo nesrozumitelné věštby.

Jestli jste se někdy zajímali o počátky osidlování Ameriky, tedy spíše o objevení, dobývání a současné osidlování Ameriky, tak určitě neušla vaší pozornosti osobnost dobyvatele Hernána Cortése stejně tak jako chování Aztéků.

Jsou to dobrodružství, která by se vpravdě dala označit jako nepochopitelná a nepravděpodobná. Pokud se ale snažíme na různé události aplikovat astrologii, tak najdeme poměrně dost souvislostí, které se jen těžko dají vysvětlit pomocí matematiky, pravděpodobnosti nebo kombinatoriky.

Pokud nad tím budete chtít přemýšlet trochu více do hloubky, snažte se raději brát všechno zlehka a sportovně. Možná není ani náhodou, že sám velký Cortés zemřel na pleuritidu, zánět pohrudnice a možná k tomu měl i prudký kašel společně s řízným průjmem, což je vražedná kombinace, alespoň pro spodní prádlo. Všechno jsou to symboly a psychosomatická znamení komunikačních potíží. Možná bylo vyvražďování Indiánů naprosto zbytečné, řekl bych, že se v té době dalo s nimi domluvit.

Pro všechny, kteří se zabývají astrologií – zkuste si porovnat horoskopy známého Černého pátku na burze 29. října 1929 a říjnové pády světových burz v roce 2008. Jsou zde vidět velmi podobné konstelace. Když jsem na to upozorňoval již koncem roku 2007, tak mi většina lidí říkala, prosím tě, neblázni ekonomicky jdeme nahoru a prožíváme období celkové prosperity, říjen 2008 bude naprosto v pohodě, nic se nestane.

Když se potom stalo a bylo to prakticky na den přesně, jak jsem o tom psal v bulvárním Supru, takže přečíst si to mohl rok dopředu každý, tak mi na to ti samí lidé řekli, no a co, vždyť se to dalo čekat.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz

Doporučované

Načítám