Hlavní obsah

Seznamování - část první - Vytváření příležitostí

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Ivo Hriso
19. 11. 16:50

Jak na to?

Článek

Seznámení s novými lidmi je důležitou součástí našich životů. Někdy to ale může být výzva. Můžete se ptát sami sebe, jak najít ty pravé okamžiky a situace, kde se můžete seznámit s tím, kdo vám může změnit život. Právě proto se nejprve zaměříme na tvorbu příležitostí pro seznámení.

1. Aktivně se porozhlédněte v okruhu svých stávajících koníčků.

Jednou z nejlepších cest, jak najít lidi s podobnými zájmy, je během událostí, které vás baví. Bez ohledu na to, zda jde o kurzy, koncerty, sportovní události nebo dobrovolnou práci. Aktivní zapojení do činností, které vás zajímají, vám umožní potkávat se s lidmi, kteří mají stejný vkus.

2. Sociální sítě a online seznamky

V dnešní digitální době jsou sociální sítě a online seznamky jedním z hlavních nástrojů pro seznámení s novými lidmi. Můžete si vytvořit profil na online seznamce nebo se zapojit do komunitních skupin na sociálních sítích, které sdílí vaše zájmy. Buďte upřímní a trpěliví. Tvrzení, že seznámení na internetu je bráno, jako něco nepatřičného, už v dnešní digitální době neplatí. Není tedy důvod proč nerozšířit naše portfólio vytváření příležitostí i o tuto možnost.

3. Zapojte svou síť přátel a známých

Vaše stávající přátelé a známí mohou být vynikajícím prostředkem, jak se seznámit s novými lidmi. Sledujte společné akce nebo party, které organizují či anoncují vaši přátelé a známí (klidně včetně těch ze sociálních sítí), a zapojte se. Sdílení nových zážitků může být klíčem k úspěšnému seznámení.

4. Místní taneční akademie nebo lekce tance:

Taneční akademie nebo lekce tance jsou skvělým místem pro setkávání s novými lidmi. (je lepší si ověřit, že akce není striktně pro páry) Zde můžete nejen zdokonalit své taneční dovednosti, ale také se seznamovat s lidmi, kteří mají zájem o tancování. To že momentálně nejste nejjistější na tanečním parketu, nemusí být na závadu. Učte se a dál se uvidí.

5. Kurzy a workshopy:

Zapište se na kurzy a workshopy, které vás zajímají, a které vám poskytnou možnost rozšířit své dovednosti. Může to být kurz vaření, malování, jazykový kurz nebo dokonce kurz obchodního rozvoje. Tyto kurzy často přitahují lidi, kteří mají podobné zájmy a jsou otevření novým známostem.

6. Cestování a dobrodružství:

Pokud máte rádi cestování a dobrodružství, zvažte účast na skupinových výletech, outdoorových nebo jiných turistických akcích. Tyto akce přinášejí možnost setkat se s lidmi, kteří rádi prozkoumávají nové destinace a sdílejí dobrodružství.

Tvorba příležitostí pro seznámení může být zábavná a přínosná. S aktivním zapojením do svých zájmů, online možnostmi, rozšiřováním sociální sítě a pozitivním postojem můžete otevřít nové dveře ke vztahům a novým přátelstvím.

Následovat budou články:

Seznamování – část druhá - Top10 nejlepších úvodních vět.

Seznamování – část třetí – Jak úvodní oslovení přetavit v první schůzku?

Seznamování – část čtvrtá – První schůzka

Těšíme se na Vás příště.

Vaše

www.harmoniemind.cz

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz