Hlavní obsah

Přijedou

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Stará šunka

ČLOBRDO

31. 8. 0:00

Rodina nade vše.

Článek

PŘIJEDOU

Přijedou a já se strašně těším. Taky to tak máte? Vaši potomci Vás mají rádi a dostaví se na pravidelnou roční návštěvu.

Takže p ř i j e d o u !

A vy se těšíte. Moc se těšíte. Sepisujete seznam všeho potřebného, co vy doma normálně nevedete. Mandlové mléko, bezlepkový chléb, čirokovou mouku, Prybináčky pro vnučku.

A propó, vnučka. Pětiletá holčička, moje zbožňovaná. Moc ji miluju, přesto díky omezenému kontaktu a ještě k tomu většinou na dálku, se mi s ní špatně navazuje bližší vztah. V prvních dnech si ji získám. Ráda předvede, co umí, co má nového a jaká je šikovná. „Mám babičku ráda,“ pošeptá mamince. Pak ji omrzí moje pohádky a otázky. Hlasitě všem oznámí: „Nemám babičku ráda“!

Co s tím? Účinný recept nemám.

Dívenka už umí počítat a psát, tak jsme tentokrát vytáhli člobrdo a karty. Spokojenost oboustranná. Něco za něco - občas ji nenápadně nechám vyhrát. Tato platforma budování vztahu s babi zafungovala.

No, tak dál. Jsou tu. Ložnice je jejich, všude něco leží, na zemi není kam šlápnout, oni se choulí zimou, venku prší. Okno zavřené celou noc. Venku je prý strašná zima. Já zpocená. V mém spacím pokoji okno dokořán, je přece léto. Chtěli si odpočinout od věčného slunce, proto prší celé dva týdny. Přesto vyráží na výlety, taky za kamarádkami, dcera si užívá rodného města, zeť si brzy ráno zaběhne do coffi shopu, s holčičkou denně do bazénu. Bazén a moře jsou u nich doma běžnou součástí života. Zatím nechápe, že jinde tohle není samozřejmost.

Já vařím, protože ráda kuchtím, a protože zetíkovi moje výtvory chutnají. Večer dáme člobrdo nebo karty. Všestranná spokojenost. Mám je všechny opravdu ráda!

Taky to znáte? A přiznáte si, stejně jako já, tu obyčejnou a pochopitelnou pravdu? Že se jedním dechem z toho všeho radujete, ale druhým nadechnutím dodáváte: „Těším se, až zase odjedou.“

Právě odcestovali. Ustlali, uklidili a v ložnici lze projít až k oknu. To je opět dokořán. Několik praček se suší, byt ztichnul. Paráda!

Aby si moc nestýskali, za pár dní přiletím já k nim.

Určitě se těší. Až zase odjedu!

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz