Článek
Přestože funguje program Digitální odysea již od roku 2021, na základě zkušeností uživatelů teď prošel zásadními změnami. Nejen, že je uživatelsky příjemnější, ale nabízí také nové kurzy zaměřené na mediální gramotnost nebo online bezpečnost.
Výukové kapitoly v rámci programu Digitální odysea jsou zdarma a k dispozici také v audio verzi. Zaměřují se primárně na základy používání chytrého telefonu, aplikací nebo rozpoznání dezinformací. V budoucnu přibudou také výukové kapitoly o digitální komunikaci se státními institucemi.
Zmenšit digitální propast mezi mladší a starší generací
Podle programové manažerky Nadace Vodafone pomáhá Digitální odysea také překlenout digitální propast mezi mladší a starší generací.
„Mladší generace jsou často frustrované z toho, že při vysvětlování rodiče či prarodiče nestíhají jejich tempo, případně nerozumějí jejich jazyku. Proto je Digitální odysea skvělým nástrojem, kde se senioři dokážou samostatně vzdělávat vlastním tempem a bez neustálé asistence.“
Zároveň ale dodává, že je při digitálním začleňování seniorů podpora okolí velmi důležitá.
Pro seniory, kteří mají zájem o digitální vzdělávání také v prezenční formě, připravila Nadace Vodafone a organizace Moudrá sovička například projekt Moudrá síť, který propojuje seniory s dobrovolníky.
Autorka: Eva Mrázková
Zajímají vás další články o nezisku a občanské společnosti? Působíte v neziskovém sektoru a hodily by se vám užitečné informace, jak zlepšit vaši práci? Navštivte náš web Svetneziskovek.cz.