Hlavní obsah
Rodina a děti

Pomozte spolu s námi rodině malého Adámka bojujícího s následky tonutí

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Zdroj: Život dětem, o.p.s.
26. 7. 15:23

Slova „Miluju tě, maminko milovaná“ byla poslední, která slyšela maminka malého Adámka ve středu 5. července. A pak nastal šok. Zazvonil telefon a ona se dozvěděla, že jí syna oživují po tonutí.

Článek

Adámek je velmi hodný, poslušný a hlavně usměvavý malý chlapec, který miloval vše, co se kolem něj dělo: své kamarády ve školce, kroužek fotbalu, zažil koncert Marka Ztraceného, i setkání s jeho oblíbenými youtubery… Až do 5. 7. 2023, kdy mamince s úsměvem mával, když odjížděl se svojí sestrou, její kamarádkou a její maminkou na koupaliště.

Záchranáři chlapečka oživovali celých 35 minut, ale on nám všem ukázal, jaký je to bojovník a svoji cestičku si dokázal, i když za pět minut dvanáct, vybojovat. Nyní rodinu čeká velmi trnitá a těžká cesta, jak daleká dneska nikdo neví. Co ale rodiče vědí naprosto jistě je fakt, že udělají cokoliv, aby zase mluvil a běhal!

Bohužel bez pomoci laskavých lidí nejsou schopni maximum pro Adámkovu záchranu udělat. Proto moc prosí o pomoc! Adámek bude potřebovat aplikaci kmenových buněk, dlouhodobé rehabilitace, dojíždění k lékařům na kontroly. Bez auta to vůbec není možné. A pečovat o něho musejí rodiče 24 hodin denně. Na to všechno rodiče skutečně finančně nebyli připraveni. Na to nemůže být připravený nikdo.

Pro maminku s tatínkem je nejdůležitější, že jejich syn přežil a snažil se dělat kroky dopředu, i když dobře vědí, že může přijít i krok zpět. Pevně věří, že kmenové buňky v kombinaci s hyperbarickou komorou, kam Adámka taky odvezli, a potom následná péče spolu rehabilitacemi dáván Adámkovi šanci na kroky jenom dopředu.

KDO NECHCE HLEDÁ DŮVOD, KDO CHCE TEN HLEDÁ ZPŮSOB!!! A RODIČE OPRAVDU MOC CHTĚJÍ!

Proto se jako rodina odhodlali poprosit vás o pomoc, vědí, že nemohou žádat zázraky, ale dnes už vědí, že co pro někoho znamená koruna, tak pro jiného může znamenat záchranu života. Přispět Adámkovi můžete jakoukoliv částkou na transparentní účet o.p.s. Život dětem 1117771700/5500, variabilní symbol 1212.

A CO ADÁMKA VLASTNĚ ČEKÁ?

Adámkovi byl zaveden PEG, hadička, kterou dostává stravu, pití i léky. Pro rodiče bude velmi důležité naučit Adámka znovu baštit, to znamená polykat všechno, co měl tolik rád (a že byl opravdový gurmán). Bohužel ještě nefixuje očička. A i když je otevře, tak se na rodiče nepodívá.

Bazální stimulací se mu snaží maminka s tatínkem vracet vzpomínky na to krásné, co spolu zažili. Milovali chlapečkův humor, a proto se snaží Adámka láskou a humorem jeho blízkých vracet zpět do života vracet. Moc by si přáli, aby jejich domovem opět zněl jeho ustavičný smích a zvuk ťapkajících malých nožiček.

VŠEM DÁRCŮM ZE SRDCE DĚKUJE CELÁ ADÁMKOVA RODINA

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz