Hlavní obsah
Automobily a vozidla

Historický vlak tažený motorovou lokomotivou: Návrat do minulosti a okouzlení Posázavským krajem

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Train Lovers TL69

Lokomotiva Karkulka T444 164

25. 7. 13:56

Letní výlet historickým vlakem Posázavím do Sázavy. Akce nabídla nezapomenutelný zážitek pro milovníky historie i krás Posázaví.

Článek

V průběhu minulého týdne se uskutečnila fascinující akce, která přenesla účastníky zpět do minulosti a zároveň nabídla okouzlující pohledy na krásy Posázavského kraje. Historický vlak, tažený motorovou lokomotivou, projel Ladovým krajem, proplul Senohraby a Čerčany až do kouzelného města Sázava.

Akce přilákala pozornost místních obyvatel i návštěvníků z okolních regionů, a to díky své nostalgické atmosféře a neodolatelnému zážitku cestování historickým vlakem.

Omezení parních lokomotiv v souvislosti s výstrahou Českého hydrometeorologického ústavu před nebezpečím požárů na území Středočeského kraje nezabránilo akci v jejím průběhu. Na historickém vlaku se místo nich objevily dvě legendární motorové lokomotivy - T 458.1091 „Velký Hektor“ a T 444.162 „Karkulka“. Přesto si účastníci užili neopakovatelný výlet do malebného Posázaví.

Odjezd vlaku byl naplánován na 8:31 hodin z nádraží Praha-Vršovice, a po krásných zastávkách v Říčanech a Čerčanech dovezl cestující do Sázavy. Po příjezdu do města měli účastníci dostatek času prozkoumat jeho památky a krásy nebo si odpočinout u řeky Sázavy.

Jedním z hlavních lákadel Sázavy je Sázavský klášter s poutním kostelem sv. Prokopa a klášterní zahradou, která ukrývá základy kostela sv. Kříže z již vzdáleného roku 1070. Navíc nedaleko nádraží leží centrum sklářského umění Huť František, kde lze obdivovat unikátní sbírku moderního skla v Noemově arše, dvoupatrové výstavní síni.

Pro volnočasové aktivity nabízí město rekreační areál Sázavský ostrov s dětskými hřišti a stylovými restauracemi, kde se účastníci mohou osvěžit a odpočinout si.

Zpáteční cesta historického vlaku byla naplánována na 15:02 hodin ze Sázavy a po stejné trase dovezla cestující zpět do pražských Vršovic v 17:36 hodin.

Během celého výletu byl k dispozici historický bufetový vůz s nabídkou občerstvení a služební vůz pro přepravu kočárků a kol, což přispělo k pohodlnosti a komfortu cestujících.

Cena jízdenek byla nastavena na:

  • Základní globální cena: Praha-Vršovice – Sázava a zpět (zpáteční) za 490 Kč, Praha-Vršovice – Sázava (jednosměrná) za 390 Kč, Sázava – Praha-Vršovice (jednosměrná) za 390 Kč.
  • Snížená globální cena: Praha-Vršovice – Sázava a zpět (zpáteční) za 390 Kč, Praha-Vršovice – Sázava (jednosměrná) za 290 Kč, Sázava – Praha-Vršovice (jednosměrná) za 290 Kč. Snížená cena platila pro děti od 6 do 18 let, držitele průkazů ZTP, ZTP/P a jejich průvodce. Děti do 6 let cestovaly zdarma bez nároku na místo k sezení.

Celkově se jednalo o jedinečnou akci, která propojila historii s krásami přírody v jednom úchvatném výletu. Pro další podobné příležitosti doporučujeme sledovat oficiální webové stránky www.cdnostalgie.cz , abyste nezmeškali žádnou ze zajímavých akcí historických vlaků.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz