Hlavní obsah
Hobby a volný čas

Parádní parní víkend v ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka potěšil nadšené fanoušky

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Train Lovers TL69

TL69 točna muzeum Lužná u Rakovníka

20. 5. 12:57

Historické vlaky a setkání roztopených parních lokomotiv lákaly návštěvníky k nezapomenutelnému zážitku.

Článek

Rakovník, 15. května 2023 - Minulý víkend se v ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka uskutečnila akce, která zaplnila srdce nadšených příznivců parních vlaků. Parní víkend, jak byl nazván, nabídl pestrou paletu atrakcí a okouzlil návštěvníky historickými lokomotivami a unikátní atmosférou.

Jedním z hlavních taháků akce byl historický vlak, který každý den vyrazil z pražského hlavního nádraží směrem do Lužné u Rakovníka.

S parní lokomotivou 475.111 Šlechtičnou v čele překonával úchvatnou krajinu a přinášel radost na tváře cestujících. Odjezdy byly naplánovány pečlivě, aby každý mohl využít příležitost vydat se na tuto vzrušující cestu do minulosti. Jízdenky, které byly ve velké poptávce, se prodávaly jako teplé housky a návrat do Prahy byl plný dojmů.

Ale nejen historický vlak lákal návštěvníky ke svému srdci - vyhlídkové jízdy byly dalším lákadlem. Parní vlaky s lokomotivami 310.093, 354.195, 534.0323 a EP 1000 se střídavě vydávaly na okružní jízdy z Lužné do Rakovníka a Řevničova. Tato výjimečná příležitost umožnila cestujícím prozkoumat malebné krajiny a zažít nevšední atmosféru parního stroje.

Vrcholem akce bylo setkání šesti zatopených parních lokomotiv na točně muzea. Návštěvníci se mohli těšit na roztopené klenoty železniční historie, jako byly lokomotivy 213.902, 310.093, 354.195, 534.0323, 475.111 a EP 1000. Tyto majestátní stroje, které zaujaly svým vzhledem a vznešeností, představovaly nezapomenutelný pohled a poskytly skvělé fotografické příležitosti. Setkání se konalo dvakrát denně v 11:15 a 14:15 hodin a přilákalo obrovský zájem. Návštěvníci se shlukli kolem točny muzea, aby obdivovali tyto historické poklady a zachytili si okamžiky na své fotoaparáty.

Nejen vlaky samotné, ale i atmosféra v ČD Muzeu přispěla k nezapomenutelnému zážitku. Prohlídka inovovaných expozic muzea byla další atrakcí, kterou si návštěvníci mohli vychutnat. Kromě toho byla v provozu i muzejní úzkokolejná dráha, která nabídla jízdy na motorových vlacích.

Aby byl zážitek ještě sladší, návštěvníci měli možnost ochutnat letošní pivní speciál s názvem „Kryšpín“. Tato speciální chuťovka byla pojmenována po konstruktérovi Vojtěchu Kryšpínovi, který stál za návrhem jedné z opravovaných parních lokomotiv. Zakoupením tohoto pivního speciálu fanoušci nejen pochutnali, ale zároveň přispěli na opravu historické lokomotivy 365.024.

Celý parní víkend v ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka byl nejen pro fanoušky parních vlaků, ale pro všechny návštěvníky nezapomenutelným zážitkem. Tato akce ukázala, jak důležité je zachovávat a uchovávat historické poklady pro budoucí generace. České dráhy i muzeum si zaslouží uznání za uspořádání takovýchto atraktivních akcí, které propojují minulost s přítomností a nadcházejícími generacemi.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz