Hlavní obsah
Umění a zábava

Pořad „Na lovu“ jako možný podvod. Skutečně neznají lovci odpovědi předem?

Médium.cz je otevřená blogovací platforma, kde mohou lidé svobodně publikovat své texty. Nejde o postoje Seznam.cz ani žádné z jeho redakcí.

Foto: Show Jana Krause, FTV Prima / Wikipedia Commons / CC BY-SA 3.0

Jeden z lovců Jiří Martínek alias Doktor Vševěd

„Na lovu“ je televizní soutěží, která si za poslední dva roky získala přízeň mnoha diváků. V brilantní moderaci Ondřeje Sokola je zábavná a člověk se v ní i něco dozví. Jenže mnoho diváků se vzpouzí a označuje ji za podvod.

Článek

V srpnu 2021 měla na televizních obrazovkách premiéru vědomostní soutěž, kterou televize Nova vysílá na základě licence originálního britského pořadu. Na lovu nejprve budilo rozpaky, protože to byl nám zcela neznámý formát, ale později si našla mnoho svých věrných diváků. Ondřej Sokol se díky tomuto pořadu stal jedním z nejobsazovanějších moderátorů této televizní stanice Nova a zároveň všem divákům u obrazovek dokázal, že je nejen skvělý moderátor, ale i bavič a improvizátor.

Mnoho fanoušků si získali i samotní lovci. Celkem pět těchto lovců patří svou inteligencí k elitě národa. A přitom žádný z nich není nesympatický a na nic si nehraje, jak by to mohlo klidně v nějaké zahraniční verzi být. Lovce, moderátora i soutěžící tak vídáme na obrazovkách rádi, odpovídáme s nimi na otázky, vzděláváme se, někdy jim dokonce i fandíme. Jenže je to opravdu soutěž, kde mohou vyhrát vědomosti? Nebo je to jeden velký podvod?

Znalosti některých lovců jsou tak ohromující, zejména znalosti Jiřího Martínka alias Doktora Vševěda, že diváci odmítají uvěřit, že jsou skutečné. Začalo se spekulovat o tom, že pořad Na lovu je podvod. Mluví se o tom, že lovci znají otázky nebo dokonce i odpovědi na ně dopředu, nebo že mají někde malý monitor či malou obrazovku, kde jim správné odpovědi naskakují. Češi jsou zkrátka nedůvěřivý národ, který nedokáže uvěřit ani tomu, že by někdo mohl být skutečně tak inteligentní a znát odpovědi na většinu pokládaných otázek.

Všechno to jsou ale opravdu jen domněnky diváků, které se dají snadno vyvrátit. Ondřej Sokol to dementoval v jednom ze svých rozhovorů, když uvedl, že jsou ve studiu všude kamery a že jsou lovci velmi dobře hlídaní, aby k žádnému podvodu nedošlo a vše bylo zcela korektní. Otázky, které se budou v daném díle pokládat, navíc nikdo nezná dopředu a jsou losovány náhodně počítačovým programem z předem připravené a velmi obsáhlé nabídky.

Znalosti lovců jsou v některých oblastech opravdu neuvěřitelné. Je na nich však vidět, že o odpovědích přemýšlí, někdy si nemohou vzpomenout, někteří z lovců jsou slabší na určité oblasti. Vše tedy nasvědčuje tomu, že se o podvod nejedná. Lovci by totiž museli být i vynikajícími herci.

Nutno ale podotknout, že za úspěchem celé show stojí především právě moderátor a zmiňovaní lovci. V pořadu není ani jeden z lovců, který by byl divákům vyloženě nepříjemný. Snad jen u Jiřího Martínka neboli Doktora Vševěda předem víte, že šance na úspěch soutěžního týmu jsou velmi malé. Ale jak praví známé české přísloví, tak i mistr tesař se někdy utne. Stejně tak ani Doktor Vševěd není zcela bezchybný. Kdyby byl, bylo to nanejvýš podezřelé.

Pořad Na lovu se těší vysoké oblíbenosti, a tak nemusíme mít strach, že bychom o něj přišli. Televize Nova nám jistě i na příští rok připraví nové díly soutěže, které nás nejenom pobaví, ale i poučí.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz