Hlavní obsah

Co dělat, když jste unaveni z řízení svojí firmy?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Uzdravujeme Firmy

Uzdravujeme Firmy

19. 8. 22:33

Proč je lepší Interim Manager než najatí konzultanti?

Článek

Proč je lepší Interim Manager než najatí konzultanti?

Poznámka: Interim Manažer je manažer, který je najatý na delší dobu do firmy a dlouhodobě řídí oblast na kterou byl najat (Výkonný ředitel, Marketing, Prodej, Výroba ….), často ve firmě zůstává o 1-2 roky a činnosti, které navrhne, pak sám zavádí do praxe (někdo trefně říká „vyhrne si rukávy a pustí se do práce“).

Příklad, který se nám stal ve firmě (zakázka prosinec 2021 až duben 2022, výrobní a obchodní firma s obratem 80 mio Kč, prodej brýlových obrub do prodejen Optik).

Dostali jsme zakázku, definovali jsme cíle a strategii, schválili jsme si vše společně s majitelem, který se chtěl primárně zaměřit na prodej a Marketing.

1) Upravili jsme sortiment (redukce o neprodejné položky s jasným konceptem, za kolik a jaké položky se jakému zákazníkovi budou prodávat).

2) Nastavili jsme nový odměňovací systém pro všechny obchodní zástupce a obchodního ředitele.

3) Najali jsme nového ASM/KAM manažera (úkolem bylo řízení prodejního týmu, protože stávající obchodní ředitel, byť velice schopný, byl absolutně přetížený a nebyl schopen ještě efektivně řídit 12 prodejců + jeho úkolem byly akvizice nových zákazníků).

4) Nastavený systém komisního prodeje – cílem bylo udržet marži v komisním prodeji a rozšířit prodej dalším optikám, jelikož toto je nástroj který často využívají = komisní prodej

5) Vytvořili jsme Loajální program pro navýšení prodejů u stávajících zákazníků

Tak, za toto všechno našemu Interim Manažerovi zaplatili a pak firma řekla (ted už si to uděláme sami, Vás už nepotřebujeme).

Po 3 měsících se nám z firmy ozval majitel a řekl, CHCI ABYSTE SE VRÁTILI, všechno na čem jsme se dohodli a co měli „naši lidé“ uvést v praxi, tak se NESTALO. Možná si řeknete, no a co, zaplaceno jste dostali, tak o co jde.

Jde o hodně.

Jde o dobré jméno Uzdravujeme firmy.

Jde o náš dobrý pocit, že jsme firmě skutečně pomohli a mělo to pro ni přínos. Prostě nechceme dělat podobný konzultační byznys, kdy se výsledky nedostaví.

Takže jsme navrhli firmě, že pro ni budeme pokračovat ve firmě za snížených nákladů.

Nabízíme SLUŽBU, NADSTANDARTNÍ SLUŽBU a dobře placenou. Musí to být WIN-WIN situace, nechceme z toho profitovat pouze my.

Jsme na Čísla, zlepšíme ta Vaše!

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:
Konzultace
Generální manažer

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz