Hlavní obsah
Názory a úvahy

Na slovenském sport.sk končí diskuze. Vulgarit a hnoje bylo už moc

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Vlachovina, AI generated

Babašská Malá na východě Slovenska

5. 5. 14:48

Na Slovensku museli zrušit diskuzi na populárním serveru sport.sk. Léta jsem s radostí četl jejich internetové příspěvky a to výhradně na téma mezinárodní hokej. Musím říct, že tamní úroveň diskuze by se dala slušně nazvat jako semeniště hnoje.

Článek

Výrazy, které jste objevili v jednotlivých diskuzích, byly neuvěřitelně urážlivé, často i za hranou jakési druhotné slušnosti. Přispěvovatelé do diskuzí se uráželi hlavně mezi sebou. Sportovní stránka věci se řešila spíše okrajově, což na sportovní diskuzi vyvolalo paradox. A tak se moje slovenština zlepšila do vynikající úrovně a byla obohacena o hanlivé výrazy.

Z nějakého důvodu byly časté nadávky zaměřeny ne na samotné pisatele, ale na jejich matky. Možností tedy bylo vidět příspěvek poukazující na dobu vašeho početí, kdy vaše matka se v tu dobu nacházela na kopě hnoje. Podobné příspěvky byly denním chlebem diskuzí na sport.sk, a tak mě vůbec nepřekvapilo, když jsem nedávno zjistil, že už není možné diskutovat o článcích, diskuze byly zrušeny a důvodem bylo neustálé užívání nadávek a urážek. Vulgární, rasistické a xenofobní názory už nebylo možné dál snášet navzdory správci chatu, který se snažil hnusné příspěvky mazat.

Na sport.sk v sekci hokeje bylo nezanedbatelné množství českých provokatérů, agentů, kteří se vydávali za Slováky a snažili se vynutit si nějakou reakci. Naše dva národy se tam uráželi navzájem na denní bázi, mnoho výsměšných komentářů nějak parodovalo hokejový tým toho druhého. Věcná diskuze o hokeji se nevedla, vítězily jitřené emoce.

Proč jsem si četl slovenskou diskuzi?

Musím se přiznat k něčemu hroznému. Rád jsem si při práci pročítal tyto slovenské komentáře na téma hokej, ale jen když Slováci prohráli. Bylo neuvěřitelně vtipné číst, co tam Slováci o svém národním týmu psali, když se zrovna nedařilo. Mě to prostě bavilo číst, teď už to bohužel není možné. Ta líheň hnoje je zavřená.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz