Hlavní obsah
Lidé a společnost

Milostný trojúhelník s výbušným koncem. Doslova

Foto: Zdeněk Dominik Uher, generováno DALL.E (OpenAI)

Let měl odletět. Syn s milenkou byli na palubě. Všechno šlo podle plánu, tedy až do chvíle, kdy se letadlo muselo otočit, evakuovat a obklopit armádou. A to celé kvůli lásce. Nebo alespoň něčemu, co se za ni občas vydává.

Článek

Matka nechtěla syna nechat odcestovat s milenkou, a tak nahlásila bombu v letadle. To by samo o sobě bohatě stačilo na zápletku rodinného dramatu s rozpočtem na baterky a scénářem psaným na koleni. Jenže ono to bylo ještě lepší: syn se chystal letět za romantikou, manželka zuřila, matka lomila rukama a nakonec – světe, div se – zasáhl přítel rodiny s geniálním nápadem, že by nebylo od věci ten výlet „trošku zkomplikovat“. Nejlépe výbušně.

Ano, v tomhle příběhu je všechno: zrada, láska, rodinná rada, emoční výbuch i potenciální výbuch reálný. A samozřejmě starostlivá matka, která šla pro „záchranu“ syna přes mrtvoly… tedy přes 149 evakuovaných pasažérů, zásah speciálních jednotek a čtyřhodinové mezinárodní pozdvižení.

Letiště teď přijímá nová opatření, policie rozdává trestní oznámení a novináři si mnou ruce. A všichni ti, co jen chtěli doletět v klidu do Nepálu, si přidávají do životopisu větu: „Zažil jsem falešnou bombovou hrozbu, protože máma jednoho pasažéra nesouhlasila s jeho vztahy.“

Když konvenční metody selžou

Jsou různé způsoby, jak dát najevo nesouhlas. Někdo se urazí. Někdo se rozpláče. Někdo napíše pasivně agresivní status na Facebook a doufá, že si ho dotyčný přečte. A pak jsou tu matky, které to vezmou přes kontrolní věž. Pokud je váš syn zamilovaný do špatné ženy, chystá se s ní odletět do Nepálu a ignoruje matčino „tohle nedopadne dobře“, existuje přece ještě jedna možnost: zvednout telefon, vytočit letiště a oznámit, že v letadle je bomba.

Rodinné vztahy bývají složité. Ale jakmile se rozhodnete je řešit výbušně, dostává se situace z vašeho pole působnosti na radar útvaru rychlého nasazení. Zatímco matka přemýšlela o morálce, letištní personál přemýšlel o evakuaci. Cestující byli mezitím vysypáni zpět do haly, vrtěli hlavami a zvažovali, jestli jim ta čtyřhodinová pauza stojí za těch pár sušenek v letadle. A syn? Ten sice nestihl snídani v Káthmándú, zato si stihl dát brunch s policií, hlavní chod z výslechového protokolu a k tomu pořádnou porci otázky: „Máme to brát jako rodinnou tradici, nebo šlo o jednorázový záchvat mateřské lásky se sklonem k terorismu?“

Odpovědnost a emoční výbušniny

Co je na tom nejpůsobivější? Možná ta rychlost, s jakou se „rodinná krize“ proměnila v krizi leteckou. Jeden jediný telefonát a z preventivní moralizace se stane trestný čin, a nejspíš i celkem drahá legrace. Ale co by máma pro svého kluka neudělala, že?

Jen doufejme, že neplánuje druhé kolo. Třeba až zjistí, že si syn koupil letenku do Dillí. Tentokrát sám. Nebo snad… s právníkem?

Matka chtěla zabránit synovi, aby udělal chybu. Místo toho udělala bombu. Tedy… pardon, nahlásila bombu. Syn možná přehodnotil svůj výlet za vášní, zatímco ona zjistila, že z lásky k dítěti se sice dá obětovat ledacos, ale ideálně ne mezinárodní letecký provoz.

A ponaučení? Když se vám nelíbí, s kým vaše dítě cestuje, zkuste mu nejdřív zavolat. A ne rovnou odpálit gate C4.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz