Hlavní obsah
Názory a úvahy

Knížecí odpuštění

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: seznam.cz

Karel Schwarzenberg

27. 4. 8:25

Velkorysost Karla Schwarzenberga nemá břehy: modré krvinky jsou řekou cti, jež stářím sílí. Navzdory politické realitě. Zeman zradil vlast. Rusovi, který nám ničil životy a teď dalším. Za svinstvo má přitom penzi krále.

Článek

Karel Schwarzenberg je gentleman. A křesťan. Ne pokrytec kříže coby berle, jak sekat hříchy. „Dle mého názoru jsme se nenaučili zacházet s bývalou hlavou státu. Že bývalému prezidentovi tady nenabízíme odpovídající kancelář, bezbariérovou, dostupnou…všechno, to je opravdu ostuda nade vše. I vláda, která s ním měla spory, by mu měla něco nabídnout“, popudila jej ložnice, kterou má Zeman za kancelář. Velkorysost Karla Schwarzenberga nemá břehy: modré krvinky jsou řekou cti, jež stářím sílí. Navzdory politické realitě. Zeman zradil vlast. Rusovi, který nám ničil životy a teď dalším. Za svinstvo má přitom penzi krále.: měsíčně 121 000 s náhradami. Auto. Šoféra. Ochranku. Vilu. A pozemek za dva a půl milionu od chlápka, kterému mu pak přiklepl kšeft Balák. Za 1,5 milionu z veřejných peněz, z lánského rozpočtu.

Knížecí sentiment nad hendikepy, jež si Zeman přivodil sám, může být solidaritou ke stejnému životu z vozíku. Budiž. Vláda má ale čisté svědomí. Kolaborantovi, jenž nadbíhal Kremlu, přiznal zálusk na ústavní „převrat“ a místo parlamentní demokracie na prezidentský systém, důstojný výminek fakt shánět nemusí. „Bydlím v Lánech a tak vím, jak si Zemana přehazují např. lékaři. Ti, kteří mu dodnes slouží, se mu tady snaží sehnat ošetřujícího lékaře, ale nikdo jej nechce do péče. Dokonce se hledá někdo, kdo bude pro Zemana a Ivanu vařit. Děje se to tak, že jejich příznivci chodí po Lánech a oslovují místní, aby šli sloužit Zemanům do bungalovu. Pěkná vizitka a důkaz toho, jak ,skvělým‘, váženým prezidentem a politikem byl,“ píše mi pan František z Lán. Jak ,vládl‘, tak žije. V opovržení slušnými lidmi. Na rozdíl od vás, milý Karle Schwarzenbergu…

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz