Hlavní obsah
Názory a úvahy

Korupce v Radě ČT? Hlasuj, jak řeknu, a dostaneš milion

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz

Česká televize

16. 6. 11:30

Milion za hlas. Takovou nabídku dostal Zaorálkův kamarád v Radě České televize. A policejní komando nikde.

Článek

„Jsem nedávno potkal kamaráda, teda ani ne, ale člena Rady České televize, to bylo asi dva měsíce zpět a tehdy se rozhodovalo o volbě předsedy Rady České televize. A on mi říkal: Představ si, že před tou radou mi volal telefon a tam zaznělo: jestli budeš hlasovat tak, jak to řeknu, tak dostaneš milion,“ bouřil na nedávném sjezdu sociální demokracie bývalý ministr Lubomír Zaorálek.

Čtyři dny a nic. Kdo čekal, že se po Zaorálkově prohlášení bude na Kavčích horách konat podobná policejní akce, jako byl Šlachtův tyátr před deseti lety na Úřadu vlády, byl naiva. Bojový pokřik černých kukel v režii zduřelých ambicí obskurních figur policie a justice nikde. Mouřenín posloužil, mouřenín může jít. Beztrestně, jak jinak: první do tepla tučných výsluh a třiašedesáti milionů, jež jsme mu z našeho vyplatili za volby, teď „dělá politiku“. Fedruje za policejní stát. Druhý pro jistotu o štok výš, na nejvyšší prokuraturu. Moc ví.

Že netáhnou příklady junty, co tu kvůli vlastním mindrákům předvedla banánovou republiku a má na krku osm prohnilých let republiky s Babišem a Zemanem, lze pochopit. Jiný premiér, jenž by měl namísto Nečase „koule“, by dnes Šlachtu a Ištvána za stejný postup sestřelil ze židlí rovnou k lopatě . Že netáhne veřejná informace exministra kultury o korupci v současné kontrolní radě nejvlivnější televize v zemi, je ale k nevíře.

A ticho po pěšině, komando nikde. Na nezákonné praktiky výsadku Babiše a Okamury v televizní radě, kde přežívá díky osobním vazbám s hvězdnou pěchotou „ultrakonzervativců“ mezi poslanci vládní koalice a podpoře ANO se SPD, přitom dlouhodobě upozorňuje nejen autor těchto řádek. Jasně je před časem potvrdil i verdikt Nejvyššího správní soudu.

Domýšlet Zaorálkův veřejný výrok v kontextu nejnovějších událostí ve veřejnoprávní televizi je… Na osypky. Nejde-li zrovna o velkohubost, kterou by chtěl „socdem“ politik zaujmout na sjezdu partajní souputníky, nemůže policie a státní zástupci informaci jen tak přejít. Pozice předsedy Rady ČT má totiž strategický vliv na určování agendy kontrolorů i na organizaci a stanovení termínů kolem volby či odvolání generálního ředitele, nebo na úkolování managementu ČT. V čí prospěch lze postavení předsedy rady zneužít a jak může žonglovat s vlivem, jsme už zažili. „ČT je moc probruselská a vystupuje proti (Babišově) vládě. Chci to změnit,“ hlásil v dezinformačním Svobodném vysílači tehdejší předseda a současný (sic!) místopředseda rady Pavel Matocha, který se mj. aktivně podílel na protizákonném odvolání dozorčí komise rady nebo kriminalizaci ředitele televize, o níž se pokoušela radní Hana Lipovská.

Ochotu policie asistovat Dukově schovance u bizarní role „ohrožené na životě“, ausgerechnet generálním ředitelem ČT a teatrálně s ní courat po Kavčích horách, tehdy zorganizoval (sic!) skrz policejního prezidenta někdejší předseda bezpečnostního výboru sněmovny za SPD Koten.

Ochota policie prošetřit veřejnou informaci exministra kultury o současné korupci v Radě České televize ale politickou „tlačenku“ nepotřebuje. Zaorálek ani radní ČT nemají imunitu, zločin je zločin. Pokud někdo nabízel za konkrétní jméno na kandidátce v Radě ČT milion korun, je to korupce jako vyšitá, kam se hrabe kabelka Nagyové. A znát odpověď je ve veřejném zájmu. Padni, komu padni.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz