Hlavní obsah

Že děti stojí peníze? Někteří rodiče na nich umí pěkně zbohatnout

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pexels.com
29. 8. 9:43

Většinu rodičů stojí děti spoustu peněz, někteří však na svých dětech vydělávají. Nejen že rodiče často zneužívají slávu svých dětí, někteří je k výdělku záměrně vychovávají.

Článek

Pomoci rodičům na zahradě a v domácnosti, je normální a pochopitelné. Ale být nuceno rodiči k tomu, aby dítě svůj talent a slávu pojalo jako práci na plný úvazek, ze které navíc většinu peněz shrábnou, už je něco jiného. Někteří lidé dokonce své děti k internetové slávě často nedobrovolně vychovávají. Případů, kdy rodiče zneužijí děti k finančnímu obohacení, nebo je k tomu dokonce vychovávají je nespočet. Jde o moderní případy zneužívání, a nucené práce, o kterých se příliš nemluví.

Osud Britney Spears

Některým rodičům se podaří peníze ze svých slavných dětí „vydojit“, i když jsou už dospělé. Případem za všechny je otec popové zpěvačky Britney Spears. Ten využil obav o duševní zdraví své dcery, a v roce 2008 se stal jejím opatrovníkem poté, co byla zbavena svéprávnosti. Toho následně využíval následující desetiletí, a získal tak nejenom kontrolu nad jejími financemi, ale také nad jejím osobním životem. O tuto kontrolu nakonec přišel po protestu své dcery, a také jejích fanoušků s tím, že si Britney u soudu mimo jiné stěžovala na to, že je nucena pracovat proti své vůli.

Děti vychovávané k výdělku

Většina rodičů takto zneužijí své děti až poté, co se ve světě, nebo na internetu, náhodou proslaví. Avšak najdou se i tací rodičové, kteří své děti k tomu, aby se proslavili na internetu, a následně svým rodičům vydělali pěkný balík peněz, záměrně vychovávají. Také existují případy, kdy rodiče dokonce použijí svá batolata, která jsou často nucena k účinkování ve videích jejich rodičů dlouhé hodiny, aby rodiče měli dost materiálu, na kterém mohou vydělat.

Případy nejsou ojedinělé

Rád bych konstatoval, že takové případy jsou výjimečné, ovšem opak je pravdou. Své děti pro lehce vydělané peníze rodiče zneužívají běžně, jak na portálu YouTube tak na Tik Toku. Podle kritiků proti těmto praktikám navíc platformy nic nedělají, a jedná se o velký problém. Až tento rok se v Americe, kde je tento trend velkým problémem, přijal zákon, který má zajistit, že budou dětské internetové hvězdy po právu dostávat za své působení peněžní ohodnocení. Také zákon dětem zajišťuje právo na soukromí, a po dovršení zletilosti budou moci smazat videa, a ostatní obsah, ve kterém účinkují.

Zdroje:

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz