Hlavní obsah
Láska, sex a vztahy

V dobrém i zlém

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: A. Barešová
20. 11. 12:06

Brali se z lásky. Helena už neví, čím jí učaroval, ale když ho vidí, oči se jí vždycky rozsvítí. S odstupem už zapomněla a odpustila, vrátit čas by nechtěla.

Článek

Čas hojí všechny rány. Všechny. Zůstanou jenom jizvy, různě hluboké a přes ty je třeba se přenést. Ota byl typ muže, na kterého se ženy lepí, ale s Helenou měli šťastné manželství. Vyhověli si a spokojeně užívali. Rodina jim fungovala celých dvacet let a už se zdálo, že spolu stráví i zbytek života.

„Nevím, někdy se mi zdá, že už to není jako dřív,“ Helena přišla s podezřením, že má Ota milenku. „V posteli nám to klape, ale připadá mi duchem někde mimo.“ Třesky plesky, možná se jí něco zdálo, snad pojala plaché podezření. Jenomže to postupně sílilo, ale do děje se bála říznout. Nic konkrétního v ruce neměla, byl to jen nutkavý červíček. A snad už si zvykla situaci neřešit. Syn dávno dospěl, začal si domů vodit slečny, zaměstnaná uklízením ani nepostřehla, jak si v tom uklizeném bytě připadá sama.

Když hlodají pochybnosti, nastává problém. Někdy se ale stane, že jeden problém přitáhne i druhý. Jako by jednoho problému nebylo až dost, a tak do všeho Heleně onemocněl tatínek. Věnovala mu obětavou péči na úkor svých pochybností a plná výčitek, že už se své rodině nevěnuje tolik jako dřív. Když tatínka naposledy vyprovodila, zůstala naděje, že má doma prověřenou oporu. Za ta léta dobře věděla, kam se může vrátit.

Jakmile se dost vyplakala, řekla si, že teď začne znovu. Život je krátký, proč si kazit dny zbytečným podezříváním a žárlivostí? Těšila se, až se s Otou někam společně vydají. „Nepojedeme konečně na dovolenou?“ Ota překvapením ztuhnul a pomalu ze sebe vysoukal: „Já už mám něco zamluveného, promiň, ale s tebou nepočítáme, tentokrát už je plně obsazeno.“

Když se zeptala na podrobnosti, pochopila, že by to bylo zbytečné. Bylo jasné, že podezření už je skutečnost. Ženy mají svůj šestý smysl a poznají, jak to je. Jenom se někdy pravda těžko přiznává.

Pro Helenu bylo poučením, že čas a energie, které věnujeme jinam než rodině, se nedá nahradit později a může se proměnit v samotu. To se jí naštěstí netýká, všichni vychází skvěle, těžkosti překonali a radují se z krásné vnučky.

Tento příběh napsal sám život, jen jména jsou vymyšlená.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz