Hlavní obsah
Věda

Fyzika III. Úvod ke speciální teorii informatické

Foto: pixabay.com

Je v silách fyziky vysvětlit umělé vytvoření vesmíru. A jeho neustálý provoz zajišťovaný skrytou Vyšší civilizací. Jenže věda vychází z materialismu, a tímto směrem nejde. Vždyť má vzpomínky - na brzdu náboženství.

Článek

Úvod

Tato práce obsahuje vysvětlení ohledně obrázků, grafů a to ve prospěch vědy, fyziky.

Teorie relativity, při svém převratném úspěchu, se zastavila před poznatkem, že čas se při pohybu zpomaluje. Příčinu nepředloží, ani v nejmenším. Moje příspěvky na těchto stránkách budou opovážlivě směřovat ke zdůvodnění této stoleté problematiky.

Nedostatečně nám pomáhají naše vymyšlené geometrické prostory. Lépe je vracet se ke smyslovému poznání. Perspektiva poskytne například zlatý řez v racionálním poměru 3/2. Kdežto iracionální nepřesný poměr

(1+√ 5)/2 = 1,618…

se týká jiného prostoru, Euklidova prostoru, ve kterém nežijeme. Tvrdím opět opovážlivě.

Foto: Bohumír Tichánek

Zlatý řez - prostor Euklidův, perspektivní

Samotná Occamova břitva určí, který z prostorů je náš. Nabídne ten jednodušší hned zde, ve zlatém řezu: perspektivní (3/2) nebo Euklidův (1,618…) s nevypočitatelným iracionálním poměrem?

Změna názoru, na náš světový životní prostor, pomůže nejen fyzice. Raději cestou rychlou, než postupnou! Poznáme a uznáme definici času a příčinu zpomalování času při pohybu, v perspektivní diskrétní teorii relativity. Věřím, předpokládám.

*

Naše civilizace vytvořila již hodně toho, co zpříjemňuje život:

☼ Pěšky → Motorová vozidla

☼ Studna na návsi → Vodovod

☼ Chystání dřeva na topení → Plyn

☼ Zlé nemoci → Lékaři, sestry, sanitáři…

☼ Krajánci vyprávěli → Elektronická sdělovadla

☼ Dobrá budoucnost → cnost nost ost st t…

Co brání výhledům na dobrou budoucnost?

® Sobectví

® Touha po násilí, kdy rádi sledujeme alespoň napínavé filmy

® Životní boj

® Poslušnost, pasivita vůči průběhu života.

To jsou jen naše vlastní cestičky do krachu civilizace.

Bývaly doby, kdy většina Evropanů věděla - že Bůh - že nebe - že peklo. K tomu před lety čínský činitel řekl: „Našli jsme, co vás vedlo k úspěchům. Bylo to vaše náboženství.“ Úspěchy ve hmotě, ano, avšak pochybné vedení vedlo dlouhodobě až k revolucím, jak v Evropě víme: Čeští husité 15. století, Francie 18. století, Rusko 20. století. A k tomu další boje proti útlaku.

*

Přírodní vědy nezkoušejí odlišnou výchozí podmínku: svět vytvořený uměle. Zůstávají u zdánlivě rozumného nestranného přístupu. Hledat od nuly.

Snad je tomu trochu podobný takovýto podivný postup. Jako bychom vychovávali děti tak, že bychom na ně od narození vůbec nemluvili. Ať sami ukážou, co v nich je.

Ne, dětem poskytujeme svůj vřelý vztah, nejlépe. Aspoň v začátku. A podobně je vhodné až i obracet se Nahoru, pro vedení. I když se o něm obvykle nedovíme. Jen nás těší náhody, které nás potkávají.

Přitom na Zemi jsme proto, abychom sami objevovali. Není to tak, že bych se obrátil nahoru a dostal řešení. Je vhodné alespoň chápat, že tam venku - Nahoře - jsou. Prostě, že žijeme ve zdánlivé skutečnosti. Sami patříme Nahoru. Jsme odtamtud.

Sleduji průkaz naší existence ve virtuální realitě – zdánlivé skutečnosti. Fyzika s technikou dnes už má na to - vysvětlit, jak pracuje vesmír. Co je čas. A není k tomu potřeba relativistických změn délek.

V Newtonově fyzice byl čas nezávislý; tím byl až nezkoumatelný.

Kdežto závislost relativistického času na rychlosti dovoluje čas vysvětlit. Díky prvotním souvislostem, jež předložila speciální teorie relativity, provozovaná ve spojitém časoprostoru. Času a prostoru.

Jenže dosavadní představa spojitého časoprostoru nevede k příčině zpomalování času při pohybu, ani k jeho definici.

Použiju fyzikálně-technické metody k popisu umělého sestrojení, a i neustálého provozování vesmíru skrytou Vyšší civilizací. Tento směr studuji desítky let a od roku 2008 své poznatky rozvíjím na internetu: www.tichanek.cz.

Naše smyslové zážitky vystihuji mechanickými modely (obrázky, grafy), odvozenými ze zavedených početních postupů. Zpětný převod fyzikálních poznatků do geometrie našich zrakových a sluchových zážitků ukazuje vesmír – zkonstruovaný jakoby technický výrobek.

Ke speciální teorii relativity

Speciální teorie relativity z roku 1905, autora Alberta Einsteina, se stala jedním ze základních fyzikálních kamenů. I když…

(I) Určila, že světlo má vždy stálou (konstantní) rychlost.

(II) Že žádné prostředí není fyzikálně důležitější než jiné - v této teorii.

Foto: Bohumír Tichánek

Kosmonaut ve velké rychlosti

(I) Vědec stanovil a prosadil nové zásady ohledně světla. Vycházel ze zjištěných výsledků, z pokusů v 19. století. Michelson tehdy neměřil rychlost světla. Jen ověřoval, jak se mění v různých směrech - když víme (víme?), že Zeměkoule letí Sluneční soustavou. Zjistil, že se rychlost nemění, ať nechá paprsek letět ve směru letu Země a hned na to zase v jiném směru.

Zvláštnost konstantní rychlosti světla spočívá v tom, že nezávisí, zda zdroj světla letí k nám nebo se nám vzdaluje.

Původně fyzikové věděli, že když by kometa letěla rychlostí skoro 300.000 km/s, tak paprsek letící kolem ní bude jen nepatrně rychlejší než ona. Jenže Einstein prosadil názor, že světlo se jí bude vzdalovat zase rychlostí světla c ~ 300.000 km/s, vždy. Já zde třístovkou jen přibližně popisuji konstantu - dohodnutou rychlost světla: c.

Ke zdůvodnění směřuje, když uznáme podložení našeho světa prostředky, jež používá i naše elektronika a informatika.

*

(II) Ohledně rovnocennosti soustav, ať oběžnice nebo kosmického korábu, už se dá něco namítat. A to proti Einsteinově určení, že každá soustava je fyzikálně oprávněná mít svůj čas jako základní - nejrychlejší. A všechny ostatní soustavy, které se vůči ní pohybují, mají čas pomalejší než ona. Jakési sobectví, já, já jsem ten, co žije nejrychleji. Každé „já“ to smí říkat. Výpočty to dovolují…

Jenže kosmonauti oblétávají Zeměkouli a vědí, že jejich čas je ovlivněný rychlostí obíhání 8 km/s. Rychlost nepatrně zpomaluje jejich čas oproti pozemskému času a takový časový rozdíl byl ověřený. Gravitační vliv na čas zde nezmiňuji. Toliko tuším, že nikdo z oboru kosmonautiky nepotřebuje uznávat relativitu. Aby snad následovníci Gagarinovi a Armstrongovi tvrdili, že naopak na Zemi je čas pomalejší.

Ovšem může být, že se v budoucnosti objeví nečekaná další zpřesnění – jak s příletem na jinou oběžnici, jak u jiných sluncí?

Co si však zaslouží skutečné popostrčení dopředu, tím je chybějící zdůvodnění, proč se zpomaluje čas při pohybu. Na tom se teorie relativity zastavila, smířila se – vyhlásila zpomalování času za „postulát“. Tedy za jeden ze základů, na kterých ostatní poznatky stojí.

Pokud věříme v zabahněný svět, ve vesmír hmoty, pak nemáme šanci tuto vlastnost času zdůvodnit.

Kdežto s předpokladem, že vesmír byl uměle vytvořený Vyšší civilizací, Stvořitelem, to nás posune dál, výš. Že máme zážitky, a za nimi je buď hmota anebo Informatika.

Zdůvodňuji, že nejzákladnější způsoby konstrukce vesmíru jsou v souladu s našimi elektronickými postupy. I když nesčíslné, další dosud neznámé vesmírné postupy, jsou pro nás nadlouho nezjistitelně vzdálenější, složitější.

* * *

Zdroj:

Speciální teorie informatická - Bohumír Tichánek. Vydalo roku 2023 nakl. Cyrrus Trade ISBN 978-80-7504-65 7-4

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz