Hlavní obsah
Finance

3 akcie, které právě koupila Cathie Woodová

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Unsplash.com
21. 9. 9:53

Cathie Woodová koupila akcie společností Teladoc, Roblox a Rocket Lab

Článek

Cathie Woodová měla tento týden obzvlášť napilno. Zakladatelka, generální ředitelka a finanční manažerka společnosti Ark Invest rozšířila osm svých stávajících pozic. Víme to, protože Woodová na konci každého obchodního dne nabízí své denní transakce.

Woodová v úterý doplnila stávající pozice ve společnostech Teladoc Health (TDOC), Roblox (RBLX) a Rocket Lab USA (RKLB ). Pojďme se na ně podívat blíže.

Mnoho z počátečních miláčků trhu, kteří se v posledních dvou letech propadli, se začalo zotavovat, ale Teladoc Health mezi ně nepatří. Tento průkopník telezdravotnických služeb se v úterý dostal na další 52týdenní minimum. V roce 2023 se zjevně obchoduje níže, čímž se vymyká trendu, kdy většina trhu zaznamenává od počátku roku zisky. Od svého vrcholu na počátku roku 2021 akcie klesly o brutálních 93 %.

Teladoc byl jasným vítězem, když krize COVID-19 ztížila poskytování lékařské péče osobně. Její stěžejní platforma nabízí videokonzultace pro nejrůznější lékařské a wellness potřeby. Svého vzestupu využila k významné akvizici, ale růst tržeb se zpomaluje již devět čtvrtletí po sobě, přičemž období, které začalo 151% meziročním nárůstem, který byl podpořen nákupem společnosti Livongo, se v poslední zprávě snížilo na skromnější 10% nárůst.

Dějový zvrat spočívá v tom, že investoři zpočátku jásali nad výsledky společnosti Teladoc za druhé čtvrtletí. Na obou stranách výkazu zisku a ztráty došlo k mírnému zlepšení. Čistá ztráta se snižuje. Vykazovaná ziskovost je ještě několik let vzdálená, ale Teladoc ve své poslední zprávě vykázal kladné volné peněžní toky.

Akcie telemedicíny mají zřejmě budoucnost i v novém normálu. Úspory nákladů a faktory pohodlí rezonovaly u spotřebitelů i podniků již dlouho před pandemií. Podnikání společnosti Teladoc se nadále vyvíjí. Pravděpodobně bude potřeba několik výjimečných čtvrtletí, aby se nálada na trhu změnila, ale v tuto chvíli nelze Woodové vyčítat, že loví na dně. Navzdory 93% propadu z vrcholu zůstává jedním z jejích největších podílů. Stručně řečeno, na cestě dolů svůj podíl běžně navyšuje.

Další z akcií, které se v roce 2023 obchodují níže a které v poslední době rozšiřuje Cathie, je Roblox. Tento specialista na online hry nedosáhl 52týdenního minima jako Teladoc v úterý, ale dosáhl svého intradenního minima pro rok 2023.

Roblox roste rychleji než Teladoc. V posledním čtvrtletí vzrostl počet rezervací na interaktivní platformě o 22 %. Zaznamenala sice postupný pokles denních aktivních uživatelů, ale s 65,5 milionu je to stále zdravý 25% nárůst za poslední rok. Roblox nezmizí, soudě podle 14 miliard hodin strávených na platformě ve druhém čtvrtletí. Klíčem k uzavření roku 2023 se ziskem je udržení relevance a zlepšení hospodářského výsledku.

3. Rocket Lab

Akcie společnosti Rocket Lab byly během posledního obchodování volatilní, což je pro Woodovou často oportunistický přístup k nákupu některých jejích oblíbených akcií při krátkodobých výprodejích. Společnost specializující se na průzkum vesmíru otevřela o 16 % níže - během dne se obchodovala až o 17 % níže - poté, co jedna z jejích raket explodovala několik minut po startu.

Jednalo se o let bez posádky, takže příběh se nedostal na titulní stránky novin mimo Wall Street a kruhy astronautických inženýrů. Společnost Rocket Lab by měla za letadlo a náklad družic, které neslo, finančně zaplatit. Její pověst může být také velmi zasažena. Nicméně historie bezpečných startů společnosti Rocket Lab předtím, než musela tuto konkrétní misi po anomálii na dálku ukončit, přiměla investory, aby snížení ceny přehodnotili. Společnost Rocket Lab si pak vydobyla zpět polovinu svého počátečního poklesu a do konce obchodního dne ztratila méně než 8 % své hodnoty. V závislosti na tom, jak brzy Woodová přidala do svých pozic Rocket Lab ve dvojici svých burzovně obchodovaných fondů, pravděpodobně na těchto transakcích vydělala i přes den poklesu.

Jako společnost zabývající se průzkumem vesmíru, která již generuje reálné příjmy, by se Rocket Lab měla odrazit ode dna. Trochu více informací o problému, který byl příčinou neúspěšné mise, pomůže zmírnit pochybnosti investorů.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz