Hlavní obsah

Tato akcie umělé inteligence (AI) je žhavá a pravděpodobně nepoleví

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Unsplash.com
21. 10. 17:08

Broadcom se odlišuje tím, že se méně zaměřuje na požadavky spotřebitelů a více na potřeby podniků.

Článek

V rozsáhlé nabídce akcií by investoři měli hledat v širší síti a nepřehlédnout ty, které jsou určeny výhradně pro podnikatelskou klientelu. Jedním z uchazečů v této oblasti je Broadcom (AVGO), společnost, která rychle získává pozornost v sektoru umělé inteligence (AI). Vzhledem k nedávným změnám názvu a posunu koncentrace podnikání se Broadcom mohl dostat do hledáčku několika investorů. Přesto si v oblasti umělé inteligence vyrývá mezeru a nabízí slibné důvody, proč je moudré věnovat jí bližší pozornost, vzhledem k jejím rozvíjejícím se schopnostem v oblasti umělé inteligence.

Broadcom se odlišuje tím, že se méně zaměřuje na požadavky spotřebitelů a více na potřeby podniků. Spíše než s výrobou univerzálních polovodičů společnost úzce spolupracuje se svými předními klienty a vymýšlí čipy na míru, které se úzce drží konkrétních požadavků klientů.

Společnost Broadcom vnímá cyklickou povahu odvětví výroby čipů a rozpoznává příležitosti v oblasti softwaru, a proto se od roku 2018 postupně pouští do akvizic firem zabývajících se podnikovým softwarem a kybernetickou bezpečností. Pokud regulační orgány schválí chystanou akvizici společnosti VMware, mohl by software tvořit více než 40 % příjmů společnosti Broadcom.

Kombinací softwarových a hardwarových schopností společnost Broadcom výrazně rozšířila svou nabídku produktů umělé inteligence. Klienti mohou zvýšit zabezpečení prostřednictvím služby Symantec Data Loss Prevention Cloud společnosti Broadcom. Řešení AIOps společnosti Broadcom navíc poskytuje hluboké poznatky z monitorovacích dat týkajících se infrastruktury, aplikací, sítí a uživatelských zkušeností.

Broadcom sice nevyrábí čipy AI podobné těm od společnosti Nvidia, ale mnohé z jeho čipů mohou usnadnit generativní AI. Příkladem může být její produkt Jericho3-AI, který byl uveden na trh v dubnu a který urychluje pracovní zátěž AI pro zákazníky. Jejich přepínačový produkt Tomahawk 5 zesiluje rychlost přenosu dat mezi koncovými body AI. Generální ředitel společnosti Broadcom Hock Tan předpovídá, že do roku 2024 může AI přispět k více než 25 % příjmů společnosti Broadcom z polovodičů.

Společnost Broadcom představuje rozumnou investiční nabídku. Přestože společnost nabízí nepřeberné množství služeb, její primární zaměření na podnikové zákazníky a kořeny v singapurské společnosti Avago Technologies ji zpočátku činily pro americké investory nepřehlednou. Od té doby, co integrovala jméno Broadcom a přemístila své sídlo do San Jose v Kalifornii, se však společnost dostala do popředí zájmu.

Broadcom se může pochlubit značnou tržní kapitalizací blížící se 370 miliardám dolarů, což investorům nabízí velké potenciální zisky. V prvních třech čtvrtletích fiskálního roku 2023 (do 30. července) vykázala čistý zisk ve výši téměř 11 miliard USD, což představuje 33% nárůst zisku ve srovnání se stejným obdobím fiskálního roku 2022.

Investoři dále těží z roční výplaty 18,40 USD na akcii, což znamená dividendový výnos 2 %, který je výrazně vyšší než výnos indexu S&P 500 ve výši přibližně 1,6 %. Výplata se navíc od svého zavedení v roce 2010 každoročně zvyšuje. V předchozím roce se dividenda zvýšila o 12 %, a pokud se trendy udrží, předpokládá se, že společnost vyhlásí další zvýšení dividendy v prosinci. Broadcom by tedy měl být v investičním seznamu investorů jako rostoucí zdroj hotovosti.

Vzhledem k impozantnímu růstu a zesíleným schopnostem v oblasti umělé inteligence není překvapením, že se akcie společnosti Broadcom za poslední rok zdvojnásobily. Navzdory prudkému nárůstu ceny akcií činí poměr ceny k zisku (P/E) 27, což je na pozadí současného tempa růstu zisků považováno za přiměřené. Udržováním rychlého tempa růstu zisků spolu se schopnostmi v oblasti umělé inteligence nabízí Broadcom povzbudivý investiční případ.

Společnost Broadcom se stává v oblasti umělé inteligence impozantním subjektem, z čehož budou investoři pravděpodobně profitovat. Díky silnému angažmá v hardwarovém a softwarovém sektoru je společnost strategicky připravena vsadit na technologii AI.

Navzdory tomu, že pozornosti dominují akcie čipů jako Nvidia, investoři by měli věnovat pozornost společnosti Broadcom. Její lákavá kombinace schopností v oblasti umělé inteligence, trajektorie růstu zisků a přiměřené ocenění by pro pozorné investory mohla v nadcházejících letech znamenat výrazné akciové zisky a stoupající dividendy.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz