Článek
Je to totiž sonda do lidské duše. Velmi často negativní, ale taktéž pozitivní.
Můžeme vidět chamtivost, zacházející až do krajních řešení a naprosté absence morálky. Šílený vztek a sobeckost, který způsobí, že hráči jsou více v nebezpečí mimo hry než v nich.
Hráči jsou (od druhé série) srozuměni s tím, že při hrách mohou zemřít.
Ale jejich osudy je k hrám přesto vedou - dlužníci, zločinci či pouze ti ztracení, jež zoufale potřebují peníze, a nemusí to být jejich vinou, že potřebný obnos nemají - a častokrát z nich hry, ono šílené prostředí, vytáhnou maximum - ať už dobré, nebo to zlé. Pro ty peníze. Čím dál větší částku, která by jim změnila život.
Objevují se tu i hrdinové. Ti, kteří za jiné obětovali vlastní život.
Ti, kteří jsou nápomocní, nesobečtí. Úmrtí takových hráčů, byť fiktivních charakterů, vezme za srdce. Bolest z nespravedlnosti jejich odchodu je skutečná.
Squid game mohu jedině doporučit. Je to velice zajímavý koncept, a zákoutí lidské mysli, hloubku morálky či naprosté amorálnosti ve stresových situacích ukazuje velice věrně.
Píši bez spoilerů, přesto že je třetí série a tím pádem korejská Squid game ukončena.
Podívejte se na seriál, vtáhne vás do děje. Jednotlivé díly atakují i hodinu délky, ale rozhodně se nevlečou. Spíše překvapeně zjistíte, že už díl skončil a musíte vědět, co bude dál.
Zdroje:
Netflix seriál Squid game