Článek
Něco podobného potkalo muže z Horního Falcka. Němec pravidelně sází německou loterii 6 ze 49. A tentokrát se na něj usmálo štěstí. Loterijní společnost mu zaslala oznámení o výhře emailem. Ten však skončil ve spamu. Muž jej sice zaregistroval, ale nevěnoval emailu větší pozornost. Podobných emailů už dostal celou řádku, vždy šlo o spamy, nebo podvodné emaily a tak se po podrobnostech nepídil.

Až když o několik dní později četl v novinách, že se výherce z oblasti, v níž sám žije, stále neozval, zkontroloval znovu svůj tiket i email. A bum - zjistil, že oním výhercem 1,2 milionu euro je skutečně on. Podle jeho vlastních slov měl pocit, že mu srdce vyskočí z těla a několik dní trvalo, než se uklidnil a mohl racionálně přemýšlet. Žádné zásadní změny ve svém životě ale nehodlá dělat. Vše zůstane jako do teď, nechal se slyšet. Výhru bere jako investici do důchodu.
Příklad šťastlivce z Německa jasně ukazuje, že ochrana emailů a automatické přesouvání příchozích emailů do složky Spam ne vždy funguje bezchybně. Proto se doporučuje kromě příchozí složky kontrolovat i tuto a emaily si ověřovat. Stejně tak například i váš Messenger. Častokrát vás chce někdo oslovit a jeho zpráva zůstane v Žádostech o zprávách, aniž byste to sami věděli. Proto se vyplatí složky na vašich účtech kontrolovat. Spamboti občas označí za nevyžádanou poštu i tu, která je naprosto v pořádku nebo na kterou dokonce čekáte. Kdo ví, jaké poklady tam čekají právě na vás.