Hlavní obsah

Dopis Eleonory přítelkyni - 06

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

17. 9. 15:08

Milá kamarádko, přeji ti pro dnešní den hezký večer, klidný a spokojený beze mě. Jsou to nejlepší večery, co znáš.

Článek

Tak si představ, co ten můj s těmi svými kamarády vymyslel. Nyní mu tedy fandím, protože se jedná o úspory, aby bylo i na chleba. Přišli s tím, že malými řízenými detonacemi, by se daly silnice vyrovnat, aby nebylo tolik zatáček, a tím se sníží nehodovost, a zkrácením cest se ušetří na benzínu a naftě, čili zvýší se rychlost a bezpečnost.

Je tedy pravdou, že ve skladech není tolik dynamitu a museli bychom si někde půjčit, třeba od našich kamarádů ze zámoří, kteří jsou na tom lépe nežli my díky tomu, že mají naše tolary, které si přejmenovali na dolary. Nemusíme se bát, naše děti to zaplatí, a jak jsme je zadlužili je to jedna miliarda se, a druhá miliarda tam, a to je neohrozí, to se v tom množství dluhů ztratí. Je teda pravdou, že bychom musely podchody pro zvířata pod silnicemi rozšířit na více proudů, označit čárami a značkami (chodili by vpravo jako nahoře), aby do sebe nevráželi a vytvářeli tak dunění, aby si řidiči nahoře nemysleli, že si bouřka spletla směr a přišla z druhé strany, tedy zespodu. Samozřejmě bychom museli vybudovat více nadzemních přechodů nad dálnicemi pro veverky a třeba i ptáky co chodí o holi. Za další vypočetly, že náklady na údržbu by se zlevnily, takže by se naše občany zrušila silniční daň a odprodejem dosavadních zařízení těch bran, které stejně nejsou pro pěší, a zisku průjezdností a huntování naší silniční sítě cizími vozidly, by se získaly prostředky na dostavbu dálnic a Číňani by mohli udělat takovou akci jako v Polsku, kdy jim postavili novou kvalitní páteřní dálniční silniční síť během krátké doby.

Ušetřily by se stovky obsazených pracovních míst, a tím by se mohli posílit místa v zemědělství kvalifikovanými pracovníky, třeba při výchově a krmení prasat v prasečincích, při stříhání ovcí v podhorských oblastech nebo na polích zhuntovaných po řepce brambor či zelí a ředkviček. Cizinci, co by si zkracovali cestu po Evropě přes nás by na hranicích dostávali bezplatně různé saláty s colou. tzv. majonézové pročišťovače, a platili by tzv. kalné při použití WC.

Samozřejmě, kdo by byl přichycen v lese, bude platit 2× (přibyde i daň z vlezného do našich lesů). Představ si drahá, že dokonce spočítali, majonézové pročišťovače budou mít takový úspěch, že náklady na údržbu sníží o 75 % a v některých chvílích se stanou tyto cesty přepychovými cyklostezkami, kde nebude vadit i když pojede třeba 5 cyklistů vedle sebe.

Toto bude dosaženo právě tím novým opatřením a řidiči odjinud budou raději jezdit huntovat silnice do okolních zemích a u nás v našich lesích to opět bude vonět jehličím, houbami a lesními plody a ubydou tuny poletujících označkovaných papírů různých zemí. Úspory na benzínu a naftě budou tak vysoké, jako bychom u nás našli bohaté ložisko jak v Kuvajtu, a to se ani k tomu nemusíme převlíkat do bílých stejnokrojů proti slunečnímu záření.

Na takových silnicích už při výstavbě můžeme udělat rychlostní roury potrubní pošty pro dálkovou přepravu mezi městy a můžou si to řidiči rozdat s ní, kdo je rychlejší. Stejně to neuhádneš, kdo to je, tak nejsem tak zlá, prozradím ti to. Je to letecká doprava expres, ale o ty někdy příště.

Bude-li zájem, mohou být roury rozšířeny, aby se daly v potrubní poště posílat i balíky do 500 kg, to proto aby v zatáčce nevyletěly svoji vahou ze silnice a byl by odbyt pro olej, který lidi stejně nekupují (vrhli se všichni na olivový), protože se vozíky musí mazat, aby se třením ze silnice nekouřilo, jako nyní na slunci z asfaltu, když teče.

Bude tak, možno posílat i velké rozebrané celky a dopravní společnosti, na které čekáš celý den, že ti to mají přivést se neobjeví a pošlou zprávu, že je to uloženo v boxu, třeba tři kilometry daleko budou zrušeny a pošta, konečně bude dělat co má. Zatím to vidím fialově.

Tak se měj a jak budu vědět něco bližšího, tak to napíši. Zdraví tě Eleonora, manželka jednoho podivína.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz