Hlavní obsah

Dopis Eleonory přítelkyni - 09

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

17. 9. 15:13

Milá kamarádko, přeji ti pro dnešní den hezký večer, klidný a spokojený beze mě. Jsou to nejlepší večery, co znáš.

Článek

Včera manžel mi sdělil, že rozjeli v klubu několik projektů a některé jsou ve stavu zdárném. V rámci spolupráce přišli na to, že využití čápů přinese značný zisk poště s využitím donáška dopisů a menších balíků v době migrace ptactva na africký kontinent. Podařilo se jim u Havránků ze starého žebřiňáku získat čtyři kola na stavbu čapích hnízd a jsou další zájemci pomoci, zbavit se starých selských vozidel, a tím přispět k tomuto projektu.

Například Peškovi ze Staré Horní nabídli starou obracečku na seno, sice má železná kola, a jedno kolo už někdo ukradl a dal do sběru, ale i tak to jedno kolo je tak velký, že odradí blesky ze širokého okolí, a mj. čápi se světla ani hromu nebojí, a kolo je tak velký, že bude pro dvě rodiny najednou. Čápi jsou odolní a vytrvalí a budou létat s batohy popsanýma, kam mají zásilku doručit.

Jeden z klubu už se školí z knih a internetu, aby jim mohl na mapách ukázat nejlepší a nejkratší trasy i mimo území, kde se v poslední době moc střílí. Jeden občan dokonce dovezl disky z auta Škoda 105, no gumy jsme hodily do řeky a z disků budou hnízda pro poštolky nebo pro straky. Už se dohodli s lesní správou, na místě výstavby čapího města ve vyhořelé části lesa s tím, že jim správa telekomunikací do projektu přispěje 50 ks starých odepsaných dřevěných telefonních sloupů dost vysokých a věznice z Hrotovic poskytne na výstavbu pracovní síly.

Lesníci si toto moc pochvalují, protože mladé stromky ze školky, když uvidí, jak mohou být vysoký a posloužit k této mezinárodní spolupráci se dohodnou a začnou rychleji růst. Přispěje to, že návštěva i s trvalým pobytem se u nás sníží, a tím se zvýší schopnost výživy pro obyvatelstvo a příchozí mládež z Ukrajiny. Zemědělci jim sdělili, že slámy je dost, a že si mohou za městem dva staré stohy klidně rozebrat, že na ně zapomněli a zvířata se prý odmítají na ně ve stájích lehnou, že prý moc smrdí a tlačí pod hlavou.

Čápům je to jedno, ty si klidně i v močálu sednou, když mají k obědu žabí specialitu a mimo toho jsou vycvičeni z Afriky, kde je z uhynulých zvířat smradu dost. Na oplátku se rozhodli, že v části lesa, který neshořel opraví turistické značení novým progresivním způsobem. Spletitost cest ve složitém terénu se jednoduše převede do hry, jejím důsledkem bude radost bloudit po lese. Zavedou pouze dvě barvy.

Červenou a žlutou, protože zelená a hnědá v lese stejně nebyla vidět. A ta progresivní novinka je přidání k barvě číslic. To znamená, že přijdete na křižovatku a jste jako na poště. Taky si sednete a čekáte ke které přepážce podle čísla vás zavolají. Tady teda máte tu výhodu, že si cestu vytočíte na kole štěstí, které bude na každé křižovatce. V tom je to kouzlo, komu se podaří dostat z lesa do večera vyhrává celých 100 Kč, který dostane na poukázku, kterou si při výstupu z lesa utrhne z desky s poděkováním za účast ve hře.

No a ten, kdo se dostane ven z lesa do rána, má právo se účastnit druhého kola, ale už jen za 50 Kč, jestli se ovšem dostane ven z lesa do večera. No, a kdo se nedostane z lesa vůbec má smůlu a bloudí v lese dodnes.

Drahá přítelkyně, tak ti nevím, asi přestanu do lesa chodit, protože já na takové revoluční změny nejsem stavěná, vždyť bych možná nestačila borůvky do vánoc zavařit a houby prodat. Tak se měj, já zase napíši. Zdraví tě Eleonora, manželka jednoho podivína.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz