Hlavní obsah
Umění a zábava

Vzpomínky z mladých let – Známka z mravu

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

17. 9. 11:18

Chodil jsem do 1. třídy a před Vánocemi jsem onemocněl. Měl jsem pořád vysoké horečky, doktor pořád nevěděl, co mi je, a nelepšilo se to, já slábnul a ztrácel se.

Článek

Otec mě tenkrát naložil do auta a jel se mnou na Hořičky, kde bylo soukromé sanatorium a on jako stavbyvedoucí měl známé všude. Tam mě vyšetřili, nepamatuji se už jak, ale volali do nemocnice v Trutnově a přijela pro mne sanita.

Pamatuji se, že jsem trpěl dost silnými průjmy, co jsem snědl, šlo hned ven. Dali mě na pokoj s dvěma velikými kluky, ale já byl náturou takový nebojsa a pro každou srandu, tak mě vždycky na něco navedli a já to udělal. No, sestřičky z nás měly asi strašnou radost, ale mě to vždycky prošlo, protože věděly, že v tom mají prsty ti kluci a dělají jim naschvály, aby se tím bavili.

Pamatuji se, že paní učitelka za mnou přijela do nemocnice a přivezla mi, co děti pro mě udělali ve třídě na Velikonoce - takové krásné žluté kuřátko v zelené zahrádce s vajíčky, co byly zabalené bonbony. V nemocnici jsem si tedy poležel až skoro do prázdnin, ale dostal jsem se z toho.

Pamatuji, že jsem se znal skoro se všemi a každý chtěl, abych přišel na jejich pokoj, protože jsem dělal vylomeniny a všechny tak bavil. Já byl od malička veselá kopa, a tak mě sestry vždycky strčily tam, kde byl někdo smutný, a už bylo veselo. To je vzpomínka, o které jsem nechtěl mluvit. O tom, co bylo dál.

Takže jsem zameškal pomalu celý školní rok a nastoupil jsem znovu do první třídy. No, a v druhé třídě, to už se dá říci, že už nám ledacos s kamarádem nebylo odpuštěno a ještě do toho přišlo to, že my jako velcí dospělí jsme jezdili od Lipek k náměstí na sáňkách se zapálenými cigaretami, a tak se vytahovali.

Ale co čert nechtěl, viděla nás paní učitelka a průser byl na světě, tak mi to všechno sečetli, co jsem kde provedl k tomu a dostal jsem 3 z chování. Pamatuji, že jsem měl skoro samé 1, tedy vyznamenání a nahoře seděla hvězda, tedy trojka z chování.

Táta mě seřezal a maminka mě bránila. Slyšet mě muselo být až na náměstí za řekou. Zadek mě bolel, jen na břicho jsem si mohl lehnout. Pamatuji, že kromě svačiny jsem si do školy nosil polštář, a protože do školy jsem musel chodit.

A proto jsem se rozhodl, že nebudu kouřit, ono mi bylo stejně špatně, a kamarád se dokonce pozvracel, ale kouřit nepřestal.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz