Hlavní obsah
Umění a zábava

Vzpomínky z mladých let – Likvidace odpadů

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

23. 9. 10:26

Jednoho roku se stalo na podzim, že na pokraji Batňovic na výjezdu ke křižovatce Rtyně a Svatoňovice byla oblast po levé straně o velikosti mnohaset metrů s hlubokými výmoly.

Článek

Do tohoto prostoru začala nákladní auta navážet ze různých skladů všechno možné, ale hlavně šlo o kosmetiku, prostě všechno přebytečné snad z celého kraje. V plánu asi bylo, muldy naplnit a navrch navozit z hald dolu vytěženou zeminu a po nějaké době prostor zrekultivovat.

Je pravdou, že tento prostor hyzdil obec Batňovice, která byla jinak docela hezkou vesnicí dlouhou tak 3 km většinou při hlavní silnici. Jak se rozneslo, co se naváží bylo to jako povel k útoku. Najednou na navážce bylo lidí, kolik ani obec neměla. My tak, jak jsme se o tom dozvěděli fofrem také. Přehrabovalo se a hledalo.

Našli jsme i nové fotoaparáty ještě zabalené, nové nářadí na zahrady i dílen, klíče, zámky, panty, celý balíky látek, koberce, hrnce, brýle, i proti slunci, ponorné vařiče, ponožky, hromady různého oblečení, balíky lepenek, krup a atd. Nedovedete si představit co se dělo. Přivezli jsme si kárku a snažili se co nejvíce odvoziti.

Hlavně jsme brali to, co bychom mohli pro klub prodejem získat, a pomoci si tak k lepšímu vybavení, činnost a naše výlety nebo stanové tábory. Když jsme si chtěli na chvíli odpočnouti na kopečku, vzala třeba zubní pasta v tubě, víčko se dalo pryč, položila na zem duplo na ní, a už to z ní letělo a přistálo někomu na zádech. A tak jsme se bavili.

Lidem to bylo jedno, hlavně něco nalézt co zrovna potřebuji a to, že mají na oblečení z tuby náplně nikomu nevadilo. To bylo snad poprvé, kdy někomu něco nevadilo a ani si toho nevšímal. Fotoaparáty, ty se nám podařilo ukořistit tři, ponorných vařičů vody celou krabici, tam jich bylo 20, Zahradního nářadí 11ks, Lopaty, rýče, hrábě, rýče s takovým dlouhým rydlem 14 ks, kosmetických lahviček, balíků žiletek myslím zn. Avon, krémů a všeho dalšího velký krabice, do který jsme to nasbírali.

Druhý den jsme se nemohli dočkat a jeli jsme znovu do Batňovic a lidí bylo snad 2× tolik a objevily se i role plastové ubrusy, balíky záclon, kuchyňské nářadí, batohy na záda, to jsme měli štěstí, protože jsme stáli hned u auta, co to přivezlo, a hned to bylo pryč. Protože jsme to nestihali odvážet, tak jsme si schovali zboží v krabicích vzadu u kostela do křoví. A těšili jsme se co přivezou další den.

Mezitím jsme se bavili dupáním na tuby a líbilo se to nejenom nám i ostatním a ve vzduch lítali místo včel jelita z tub. Další den bylo pro nás zklamání, protože když jsme přijeli, procházel se po muldách buldozer a uřezával vršky muld a zarovnával plochu do roviny. I tak jsme si toho navozili dost, a zůstalo ještě v křoví za kostel.

Jenže chyba lávky, někdo nás vidět a stačil si to odvést pro sebe. To nám nevadilo, měli jsme toho hodně, ani jsme dobře nevěděli co máme. Byli jsme takoví mravenečkové jako ostatní.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz