Hlavní obsah
Umění a zábava

Vzpomínky z mladých let – Malé lotrovinky aneb cvrček ve škole

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

26. 9. 8:27

Bylo už před velkými prázdninami, vysvědčení byla napsaná, ve škole a kolem ní se už jen uklízelo, když jsme učiteli fyziky provedli malou nezbednost.

Článek

Dali jsme mu do kabinetu v krabici od bot za skříň 3 cvrčky, s trávou a květinkami, aby se jim líbilo v kabinetě. No první den se skoro nic nedělo, měl otevřené okno, asi to nevnímal a myslel si, že je to z venku. Ale další den se stal lovcem. Podařilo se mu chytit cvrčka a s velkým úsměvem jej odnesl na dvůr.

Tamti dva ztichli a naladili nástroje a připravili se, až se pan milý učitel vrátí, aby mu do ouška zahráli serenádu. No a milému panu učiteli ztvrdl úsměv na rtech a vypravil se posílit lovecké řady o své koledy z mužské části, v čele s ředitelem, protože ženské osazenstvo učitelského sboru nebylo ve stavu této ředitelské akce se zúčastnit, leda tak křikem a pískotem.

No říká se, že v jednotě je nadšené a v množství síla, tak byl zaznamenán úspěch. Je pravdou, že fyzikář milého cvrčka zašlápl, i když tvrdil, že to byla nešťastná náhoda, stejně mu to nikdo nevěřil. Poděkoval řediteli za úspěšnou organizaci s vyřešením hudebního a velmi zajímavého problému.

No jo, zbylý cvrček se asi dobře v krabici posilnil a prospal, což mu přidalo na hlase, pořádně naladil housle a začal svůj přednes navzdory rozhněvaného panu učiteli fyziky, který při prvních tónech vystřelil z kabinetu rychlostí blesku a začal spolu s ředitelem organizovat záchrannou akci.

Tělocvikáře nechali hlídat u dveří, aby náhodou se mu nepodařilo utéci na chodbu a někde se schovat a třeba večer chodit po chodbách, vyhrávat a obšťastňovat pana školníka s manželkou při úklidu, aby jim to šlo lépe od ruky a měli dobrou náladu.

Pomalu půlka učitelského sboru se opatrně vtrousila do kabinetu a cvrček vyhrával v těch nejvyšších tóninách, aby ho bylo slyšet až na chodníku před školou. Jakmile zpozoroval tolik posluchačů, asi posoudil podle jejich vzeržení, že to jsou hudební antitalenti, strčil housle do futrále a snažil se schovat.

Postupné pátrání přineslo svůj počáteční úspěch, našli za skříní krabici od bot i s trávou a květinkami ještě neuvadlými a vonícími, kde se dalo. To byl hmatatelný důkaz, že cvrčkové nepřišli oknem, důkaz o tom, že tak vysoko nevyskočí a ani nejsou schopni vyletět, a přesvědčili, že se pan učitel fyziky spletl a měl raději studovat biologii.

No kabinet doznal v uspořádání a pořádku značné trhliny a do toho se objevila učitelka zpěvu, že má ředitel telefon, tělocvikář se také zapojil také u dveří do rozhovoru a nedával pozor a cvrček s housličkami pod paží si to namířil rovnou na půdu, protože tam cítil, že bude mimo dosah hudebních negramotů.

A najednou byl klid. Učitel fyziky se snažil všem dokázat, že on měl pravdu a asi cvrček odstartoval oknem ven. Nevěřili a ještě nějakou chvíli pokračovali v pátrání po hudebním umělci. Měli obavy, že jakmile opustí kabinet, vystoupí na podium a přerušenou skladbu dohraje. K jejich údivu se tak nestalo.

Zato druhý den školník hlásil, že umělec ve třetím patře měl sólový výstup a jakmile paní školníková došla do druhého patra byla asi ve skladbě pauza a už se nevrzalo. Nastaly prázdniny s milý cvrček buď se dostal z budovy ven nebo zanechal housličky ve futrále a odešel do hudebního nebe.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz