Hlavní obsah
Práce a vzdělání

EduFestival mění životy a přináší do Prahy školy ze zahraničí

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Education.cz

Hana Bernhardová přinesla zkušenosti z Oxfordu

29. 8. 15:04

Letos vystoupí Kovy i Karolína Holubová, inspirovat přijdou i studenti z Oxfordu nebo NYU.

Článek

EduFestival se letos koná 26. 9. 2023 v pražském Cubex Centru a opět do Prahy na podzim přivede zástupce zahraničních středních škol. Tentokrát se představí nejen střední školy z USA nebo Kanady, ale i britské nebo švýcarské školy. Středoškoláci i jejich rodiče tak mají z čeho vybírat. Studenti si mohou projít kariérním centrem nebo se inspirovat během přednášek inspirativních řečníků a řečnic. Festival je pro účastníky zdarma. Určený je především středoškolákům, ale i jejich rodičům a učitelům.

Foto: Education.cz

Co je to úspěch? I na to odpoví EduFestival

Věnovat se téhle otázce bude například i Karolína Holubová společně s Matějem Paprčiakem. Na pódiu vystoupí se společnou přednáškou o tom, jak vypadala jejich cesta ke spokojenosti a jak se vyrovnat se změnami, které život přináší. Mezi řečníky jsou také Marie Polášková a Bára Cihlová z Oxfordu nebo Tomáš Horváth, který absolvoval NYU v USA, kde v současnosti také pracuje. Svůj příběh přinese i Miloš Kondela, který na Slovensku vede marketing rodinné firmy Kondela a studoval v Paříži a Londýně. Na festival přinese otázku, co mu studium v zahraničí dalo a zda se vůbec vyplatí do zahraničí odejít.

Foto: Education.cz

Karolína Holubová během EduFestivalu promluví o svých zkušenostech ze zahraničí

Vystoupí i saxofonistka Kateřina Janečková známá jako KJ SAX, která ukáže, jak jít za svým snem, přestože jste studovali něco úplně jiného. Program pak uzavře Kovy s přednáškou o překonávání strachu a překážek a o neustálém hledání motivace. Moderovat přednášky i panelové diskuse bude novinář a moderátor Michael Rozsypal.

Cílem EduFestivalu je inspirovat studenty k hledání jejich vlastní vzdělávací a kariérní cesty. Kromě toho jim EduFestival otevírá obzory studia v zahraničí a klade si za cíl podpořit je i na této cestě,“ popisuje CEO Education.cz Lucia Klimková.

Foto: Education.cz

EduFestival přináší inspiraci nejen ze zahraničí

Nejvíc se učíme praxí

Kromě přednášek si mohou studenti projít dopoledními praktickými workshopy od KudyKampusu. Mohou se tak věnovat tématům jako je podnikavost, hledání vlastní vize nebo prezentační dovednosti. CEO KudyKampusu Marie Froulíková pak vystoupí v panelové diskusi na téma - Co se máme učit v době AI.

Generálním partnerem akce je Microsoft a festival se koná pod záštitou Středočeského kraje i Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Mezi další partnery patří třeba společnost EY, Forbes Ideal Place, Albatros media, Laba nebo Doller a Průša Pro školy.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz