Hlavní obsah
Psychologie a seberozvoj

Tanec, mikrofony a myšlenky: Jak vypadá živý večer s podcastem Brain We Are

Foto: Ema Konečná

Jak vypadá, když se podcast přenese na pódium a propojí s komunitou, hudbou a pohybem? Večer s Brain We Are ukázal, že i myšlenky mohou tančit. Hostem byl terapeut Honza Vojtko a trojice řečníků, kteří společně otevřeli téma stavů vědomí.

Článek

Když jsem si kupovala lístek na živý večer s Brain We Are, nebyla jsem si jistá, co přesně čekat. Znám jejich podcast, kdemluví o mozku, vědomí, smyslu života, ale i o výzvách, které si většinou necháváme pro sebe. Tohle všechno mě baví. Ale co se stane, když se to přenese na pódium?

Mikrofony občas zlobily, ale nikomu to nevadilo

Večer začal rozhovorem s Honzou Vojtkem, terapeutem, kterého možná znáte z jiných podcastů. Téma? Vztah k sobě, autenticita a citové pouto. V publiku ticho, přemýšlení, souhlasné pokyvování hlav.

Následovala panelová diskuse na téma kartografie stavů vědomí, kde se sešla trojice hostů Jiří Charvát, Jan Benda Filip Doušek. Každý z nich přinesl jiný úhel pohledu na vnímání reality, introspekci i proměněné stavy vědomí. Místy improvizace, místy hluboký ponor. Zvuk trochu zlobil hlavně na začátku akce, ale atmosféra držela, protože publikum bylo vtažené.

Chvíle, které zůstávají

Zaznělo mnoho silných momentů. Třeba když Filip Doušek mluvil o zkušenostech, které naruší běžný chod vědomí, nebo když Jan Benda přirovnal vnitřní práci ke každodennímu návratu domů. Jiří Charvát, jak je jeho zvykem, vnesl do večera nadhled a vtip, ale přitom neztratil hloubku.

Byl to mix sdílení, humoru i ticha. Chvílemi jsem měla pocit, že sedím u ohně a poslouchám staré příběhy, akorát místo ohně to byla scéna a místo příběhů myšlenky.

A pak přišel tanec

Po diskusi přišlo uvolnění. Nejdřív aktivní uvolnění těla ve stylu Douška. Pak už extatic dance vedená DJem Martinem Karcolem. Někdy jen tak sám pro sebe, jindy v kruhu.

Co jsem si odnesla?

Ten večer mi připomněl, že „naživo“ může být úplně jiný zážitek než ze sluchátek. A že komunitní rozměr podcastu může mít reálnou podobu – konkrétní tváře, pohledy, sdílení v přítomném čase.

Pokud vás baví podcasty, které se nebojí jít do hloubky, Brain We Are rozhodně stojí za pozornost. A pokud někdy budete mít možnost jít na jejich večer, běžte. Nestane se z vás jiný člověk, ale možná se na chvíli vrátíte sami k sobě.

Pro oficiální shrnutí a podrobnosti o večeru doporučuju mrknout na report Českých podcastů.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz