Hlavní obsah
Lidé a společnost

„Byla to fantastická jízda“: Dva tatínci z Colorada spolu jako manželé vychovávali více než 60 dětí

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: PNW Production/Pexels

ilustrační foto

16. 11. 7:00

Jared Prochnow a jeho manžel Matthew Foster vědí, že láska k dětem je bezpodmínečná a jedinečná. Nemohli se této lásky nabažit, a tak celé své životy zasvětili právě dětem, kterých vychovávali více než 60.

Článek

Jared Prochnow a Matthew Foster sdíleli touhu po velké rodině

Jared Prochnow a Matthew Foster z Colorada se seznámili na vysoké škole v roce 2006. Přeskočila jiskra a jejich přátelství přerostlo ve vážný vztah, který dnes trvá již 16. rokem, z čehož 6 let jsou manželé. Jejich příběh jako otců začal ve chvíli, kdy Matthew pracoval jako předškolní učitel pro rodiny s nízkými příjmy a seznámil se se studentem, který hledal pro sebe a svou sestru adoptivní rodiče. Matthew i Jared byli příběhem studenta natolik dojati, že začali uvažovat o pěstounství a začali pracovat na získání pěstounské licence. Ačkoliv sourozenci nakonec zůstali se svojí rodinou, Jared a Matthew se svého nadšení nevzdali.

Svého snu se nevzdali ani před diskriminaci kvůli orientaci

Po získání kvalifikace adoptovali své první děti ve věku 12 a 16 let, Ethana a Ty. Poté adoptovali další dítě jménem Isaac, který je však před dvěma lety opustil a už se nikdy nevrátil. Podle Jareda šlo o jednu z nejtěžších zkušeností během jejich pěstounské éry. Během pěstounství mnohokrát čelili diskriminaci kvůli tomu, že jsou gay párem. Některé děti k nim dokonce odmítly jít kvůli jejich orientaci. To však oba tatínky nezastavilo a za pomocí komunity a jejich rodiny rozšiřovali svoji rodinu. V říjnu roku 2020 adoptovali další sourozence, 16letého Josiaha a 17letého Isaiaha. O rok později přivítali ve své rodině 3letého Alexe a 6letého Jaxona. Kromě adoptovaných dětí poskytli na různá časová období domov dětem také jako pěstouni, kdy celkem vychovávali přes 60 dětí a každému z nich se snažili předat co nejvíce lásky a rad do života. Jared přiznal, že bylo mnohdy těžké, když je děti po dovršení plnoletosti opustili.

Na svoji práci jsou hrdí a nyní se radují i z prvního vnoučete

Jared i Matthew popsali svoje pěstounské zkušenosti jako fantastickou cestu a doufají, že svým příběhem inspirují ostatní. V současné době již svoji pěstounskou licenci uzavřeli a jsou hrdí na to, čeho dosáhli a kolika dětem pomohli. Podle nich je nejdůležitější předat dětem lásku. Nyní soustředí plnou pozornost svým nejmladším adoptovaným dětem a zároveň se mohou radovat ze své první vnučky, Ensley, kterou jim porodila jejich adoptovaná dcera Ty.

Zdroje: Autorský článek, The Durango Herald, Bright Side

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz