Hlavní obsah
Umění a zábava

Sexuální koučka tvrdí, že sex není pud, a Bůh by měl být ženská

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay.com
30. 10. 10:00

V našich končinách je trendy mít na všechno certifikovaného kouče. A tak není divu, že se někteří věnují i sexu. Nevytratilo se ale někam to tajemné kouzlo s ním spojené?

Článek

Podle témat je to výkonostní, podnikatelský, kariérový kouč, podle hloubky, do které zasahuje, pak transformační, transakční nebo transpersonální. Podle oblasti života, které se dotýká, spirituální, vztahový nebo rodinný. Objevují se dokonce už i wellness a tarot koučové. Nedávno jsem narazila na rozhovor se sexuální koučkou Vlastou Honců.

Tato mladá žena tvrdí, že sex není pud, ale motivační systém. „Pudové konání chrání organismus před kolapsem a poškozením tkání, což při nedostatku sexu nehrozí. To, že se někdo s někým nevyspí, ještě poškození tkání nezpůsobilo.“ Tento argument je podle Vlasty důkazem, že sex není pud. Autorka knihy „Jak funguje žena“ tak šmahem převálcovala Sigmunda Freuda, zakladatele psychoanalýzy, který tvrdí, že libido je jeden z hlavních pudů, stejně jako pud smrti.

Vlasta žije se dvěma muži, manžel působí v jejích instruktážních kurzech coby figurant. Společně předvádějí hmaty, které se ženy den předtím učily na pomůckách. Představuji si, jak klientky zahazují salátové okurky a čekají, až Vlasta s mužem předvedou, kam správně sáhnout a jaký zvolit ponor do partnerovy ústní kavity při líbání. Jak rozpohybovat leklý sval v ústech a stimulovat vhodnou zónu.

A co dělá Vlasta ve volném čase? „Abych si odpočinula od sexu, občas se pověsím hlavou dolů na tyči, točím se, uklízím, peru, nebo se starám o své dvě fretky.“

To všechno je vlastně tak nějak v mezích normálu, přesto mám pocit umělosti a s nostalgií vzpomínám, jak v naší partě učily líbat starší holky mladší kluky a starší kluci zase mladší holky, sice neobratně, ale s láskou. A jak jsme se později při milování dotýkali Boha bez jakýchkoli motivačních systémů.

Volá můj starší kamarád, kterému rozhodně bez sexu kolaps hrozí:

„Představ si, sedím tady s dámou, který je skoro jako mně, to znamená, že jí táhne na osmdesát, a dokonce to vypadá, že to mezi náma jiskří. Stejně si myslím, že Bůh by měl bejt ženská.“

Proč ne, konec konců… Jen ať to není koučka Honců.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz