Hlavní obsah

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Eva Turnová - hudebnice, spisovatelka, překladatelka a výtvarnice.
Vystudovala Filozofickou fakultu UK v Praze, obor čeština a angličtina. Přeložila knihu Marka Vonneguta Expres do ráje, zfilmovanou verzi Červeného trpaslíka a několik desítek filmů a scénářů. Hrála ve filmech Jana Hřebejka, Petra Zelenky a Viktora Tauše. Působila jako baskytaristka v kapelách DG 307, Šílenství Mejly Hlavsy a The Plastic People of the Universe; v současnosti koncertuje s vlastní kapelou Eturnity, která loni vydala své druhé CD.

V posledních devíti letech přispívá svými sloupky do časopisů Instinkt, Deník, Reflex a Reportér pod názvem „Turnový háj“; na stanici Český rozhlas Plus jsou vysílány v podobě audio glos. Sloupky existují také v knižní podobě, právě vyšel desátý díl. Nakladatelství Argo publikovalo výběr z pěti dílů pod názvem BE100OF (best of). V letech 2018 – 2021 uvádělo brněnské divadlo Husa na provázku jejich dramatizaci. V letech 2019 a 2020 moderovala v divadle La Fabrika vlastní talk show nazvanou „Procházka turnovým hájem“.

V současné době vzniká první kniha povídek Evy Turnové. Jednu z nich, s názvem „Expres do ráje“, si můžete přečíst zde na Seznamu médium.

Kniha vyjde letos v listopadu.