Hlavní obsah
Sport

Ujfaluši v přímém přenosu ukázkově ponížil fanouška, který urážel Babiše

Foto: Freepik

Obrázek je ilustrační

Reakce Tomáše Ujfalušiho na pokřikujícího fanouška by mohla být považována za vzorovou interakci, jak se s negativními a hloupými lidmi ve společnosti vyrovnat.

Článek

Fotbalový zápas mezi Českem a Gruzií byl jedna velká podívaná. Tři góly, šestnáct rohových kopů, nastřelená tyčka, a především vítězství českého národního týmu. Ten si navíc už po prvním poločase držel proti bezradným Gruzincům komfortní náskok 2:0, a tak vše nasvědčovalo spíše klidnému dohrání celého zápasu. A tak se o rozčeření vod musel postarat někdo jiný než fotbalisté.

Studio uprostřed fanoušků a Ujfalušiho hodnocení

Během přestávkového studia se v přímém přenosu odehrál moment, který zaskočil všechny přítomné. A to negativně. Česká televize si totiž přímo na fotbalovém stadionu v Olomouci zřídila studio, ze kterého živě vysílala. To s sebou samozřejmě nese riziko nepředvídatelných a často bohužel i nevhodných vstupů okolních fanoušků do přímého přenosu. Na druhou stranu ale stejně tak nabídne divákovi u televizní obrazovky atmosféru přímo z centra dění.

V tomto případě začal moderátor ČT Petr Kubásek otázkou na své hosty, jak hodnotí průběh úvodního poločasu. První dostal prostor vyjádřit se Tomáš Ujfaluši, dříve skvělý fotbalový reprezentant. „No tak určitě ideální začátek, já myslím,“ začal pozitivně bývalý český bek.

Politický pokřik během poločasové přestávky

Jenže než stihl Ujfaluši cokoliv doříct, do jeho hodnocení nečekaně zasáhl politicky motivovaný fanoušek. Ten zřejmě ne až tak sportovně naladěný spustil pokřik: „Bureš, estébé, Bureš, estébé.“ Za těch několik vteřin stihnul tento nevhodný pokřik zopakovat rovnou desetkrát. Pro vysvětlení, patrně šlo o politickou narážku na minulost Andreje Babiše, který je často spojován pod krycím jménem Bureš právě s STB.

Foto: Wikimedia Commons, mustapha_ennaimi, CC BY 2.0

Tomáš Ujfaluši ještě v době, kdy oblékal český reprezentační dres

Ujfalušiho reakce? Absolutní třída

Pokud jste reakci Ujfalušiho neviděli živě, vřele doporučuji pustit si záznam České televize (čas 1:29:30). Jeho reakce by totiž mohla být vzorem pro všechny ostatní, jak v podobných situacích jednat. Nejprve se totiž otočil směrem, odkud pokřik přicházel. Směrem k onomu člověku pak poslal pohled, který naznačoval jisté pohrdání, nepochopení a nesouhlas. Ujfaluši se navíc nenechal nijak rozhodit a vědom si toho, že je v přímém přenosu, s klidem pokračoval. Bez sebemenšího zaváhání navázal na svá předchozí slova a dokončil vlastní hodnocení zápasu slovy: „No takže, ideální začátek, jak jsem říkal, třetí minuta, akce, začalo to u Hložana…“ To navíc podpořil i moderátor Petr Kubásek, který správně Ujfalušiho pobídnul slovy: „Pojďme se věnovat fotbalu.“ Studio se tak rychle vrátilo k analýze zápasu, jako by k incidentu vůbec nedošlo.

Takový přístup by tak jistě ocenil i Ladislav Špaček, který se etiketě a vhodnému chování věnuje už dlouhé roky. Kromě zážitku ze skvělého fotbalového utkání si tak můžeme odnést i něco poučného. A to je inspirace Tomáše Ujfalušiho, který ignorováním nevhodného chování jednoho člověka nenechal zastínit to podstatné, co se ten večer odehrálo. Tedy další skvělý úspěch české fotbalové reprezentace.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz