Hlavní obsah
Umění a zábava

Hele, krávo, já jsem inteligent

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pexels.com

Kráva, které to sluší

27. 7. 7:33

Řekl mi dneska v metru muž, vedle něhož jsem chtěla usednout. Seděl na krajním sedadle, galantně se posunul k oknu, abych ho nemusela překráčet, a tak jsem mu poděkovala.

Článek

„Nemusíte mi říkat, že jste inteligent, takhle hezky se ke krávě zachová málokdo,“ řekla jsem mu a jeho moje odpověď překvapila. Možná se chtěl s někým pohádat, třeba si už po ránu vypil víc, než jeho cit pro slušnost unesl, možná je takové chování pro něho norma. Každopádně jsem ho svou odpovědí tak otrávila, že na příští stanici vystoupil a z nástupiště si mě ještě skrz okénko pozorně prohlížel.

Dnes se mluví všelijak, jen ne slušně. Stačí občas poslouchat hovory cestujících v dopravních prostředcích, respektive jejich telefonické hovory, protože jinak si mezi sebou lidé už moc nepovídají. Stačí se podívat na některý z televizních pořadů, jako je například Výměna manželek. Slovník některých mladých matek je fascinující, z úst vypouštějí jednoho „vola“ za druhým, a používají i daleko hrubší výrazy, ale ty se zdráhám opakovat.

Na hrubost zásadně reaguji naopak přehnanou slušností a baví mě to. Minulý týden jsem také jela tramvají, Před zastavením jsem se zvedla, chtěla vystoupit, ale na poslední chvíli jsem to přehodnotila s tím, že pojedu ještě jednu stanici a zůstala stát u dveří.

„Proč tady překážíš, bábo?“ houkl na mě vystupující muž odhadem v mém věku.

„Protože jsem úplně blbá, to přece sám vidíte,“ řekla jsem mu s úsměvem a jeho to tak překvapilo, že málem nevystoupil. Lidé kolem se začali usmívat, paní, která seděla na nejbližším sedadle, mi řekla, že jsem mu to pěkně nandala a hned byla v tramvaji lepší nálada. Ráda zlepšuji náladu, sobě i jiným, i za tu cenu, že mě někdo považuje za krávu. Ostatně kráva je velmi užitečné zvíře.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz