Hlavní obsah
Názory a úvahy

Komu není shůry dáno, chce nakoupit v politice. A často se to i povede

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pexels

Zajíc na útěku

29. 7. 16:30

Že se do politiky dostanou lidé, kterým by slušelo úplně jiné zaměstnání, to nikoho nepřekvapí. Víme to všichni, někdy se tím bavíme, jindy se o nás pokouší infarkt.

Článek

Návrhy a výroky některých politiků vypadají na první pohled jako žert. Aspoň já měla pocit, že si jen někdo dělá legraci, když jsem se dočetla o návrhu jedné poslankyně na zrušení plotů kolem mateřských školek. Nejdřív jsem si řekla, že v dnešní době, kdy máme tolik zásadních problémů, nemůže nikdo přijít s tak hloupým návrhem, ale pro jistotu jsem si to dala do vyhledávače. A on mi naservíroval informaci, že je to pravda. Opravdu se takový návrh v naší politické kuchyni jako jedno z menu objevil.

Hned jsem si vzpomněla na své dětství, kdy se mi jednou podařilo ze školky utéct, a to i navzdory docela vysokému plotu. Dodnes si na to pamatuji. Měla jsem doma nový kočárek s panenkou, a tak jsem školku opustila. Šla jsem při hrátkách na zahradě do rohu, kde byly vysoké keře, a přelezla plot. Byl z toho velký poprask a mně až po letech došlo, jaký strach musely mít učitelky, které se o nás staraly, a také rodiče, jimž to oznámily. A já zatím klidně seděla přede dveřmi našeho bytu a čekala, až některý z mých bratrů přijde ze školy a já se dostanu ke svému novému kočárku.

Po mnoha letech se situace opakovala s mým synem. Také on opustil nečekaně školku, využil okamžik, kdy do areálu přijela dodávka a vrata zůstala chvíli otevřená. Syn měl ještě pádnější důvod než kdysi já. Měli jsme tenkrát nového jezevčíka, roztomilé štěně, a on si myslel, že mu je samotnému doma smutno. I on si sedl na schody, čekal na návrat své starší sestry ze školy a mezitím s jezevčíkem na druhé straně dveří konverzoval.

Jedna paní poslankyně usoudila, že ploty kolem předškolních zařízení jsou zbytečné, nebo dokonce omezující lidskou svobodu, a proto by měly být odstraněny. Učitelky si prý s dětmi poradí i bez plotu. Nebudu s jejím názorem polemizovat, myslí si to, má na to právo, máme přece demokracii. Jen doufám, že její političtí kolegové nepotlačí svůj zdravý selský rozum, a buď jí to vymluví, nebo ji přehlasují.

O žádné právo na svobodu nejde. Jde hlavně o bezpečí. I kdyby se děti učitelek držely jako klíšťata, nebezpečí může přijít zvenčí. Třeba agresivní pes, zhrzený rozvedený rodič nebo deviant, který v dobách, kdy tam byl ještě plot, jen kolem se svými temnými myšlenkami obcházel.

Úsměvné je, že paní poslankyně, která s tímto návrhem přišla, se jmenuje Zajíčková. Přitom zajíci jsou v útěcích přeborníci a zajíčkové obzvlášť, protože z toho ještě nemají rozum.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz