Hlavní obsah
Názory a úvahy

Svět je plný nezadaných mužů. A všichni se těší na mé úspory

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pexels.com
1. 11. 16:15

Nevím, jaké ženichy nabízí internet ostatním, ale mně zásadně nezadané vdovce, vědce, lékaře, námořní důstojníky, kteří prahnou po mé přízni.

Článek

Denně mě jich žádá o přátelství několik, samozřejmě dávno vím, že ve skutečnosti o žádné konkrétní osoby nejde, ale jen o nějakou vygenerovanou počítačovou nabídku šitou na míru. Jenomže počítače šijí špatně, často se tam opakují stejné fotky a jména oněch ženichů bývají někdy dost legrační, za jejich příjmení bych to své nevyměnila.

Opakovaně se v médiích objevují varování, známé jsou případy žen, které vábení podlehly a na nedohledatelné účty poslaly nejen své vlastní úspory, ale mnohdy i peníze, které si půjčily, či je dokonce zpronevěřily. Ano, už i tresty padly a některé z těchto potenciálních nevěst dnes o své velké lásce vykládají svým spoluvězeňkyním. Ale i když je varování dost, pořád to nestačí.

„Jsem hrozně zamilovaná,“ svěřila se mi jedna moje známá, když jsme se nedávno potkaly. Nešokovalo mě to, i když jak ona, tak i já máme čas malin nezralých dávno za sebou. Láska přece kvete v každém věku, tak proč by nevykvetla i na podzim?

„Ale ty jsi, pokud vím, šťastně vdaná,“ namítla jsem, protože si dobře pamatuji, jak v minulosti básnila o svém harmonickém a dlouhotrvajícím vztahu.

„To ano, ale chci se rozvést. Tohle je totiž opravdová láska, našla jsem chlapa, který mi konečně splní všechny moje sny. Je krásný, bohatý a miluje Českou republiku, do které se chce přestěhovat.“

To už mě zaujalo. Kdo by někoho takového nechtěl? Já jsem sice už dávno přestala na někoho takového čekat a pochopila jsem, že všechny sny si musím splnit sama, ale taky by se mi líbilo, kdyby se toho chopil někdo za mě.

„On je cizinec?“ položila jsem kontrolní otázku.

„Ano, Američan, zrovna si odsloužil povinná léta v námořnictvu, začíná novou životní kapitolu a mě si do ní vybral,“ blouznila známá a oči jí zářily do té očekávané růžové dálky.

„A už jsi ho viděla?“

„To ne, ale mám spoustu fotek, podívej“ a vytáhla mobilní telefon a ukázala mi typického „nezadaného vdovce s milióny na kontě“.

„Jasně, a teď potřebuje převést peníze i majetek a stačí hrozně málo, jen abys zaplatila povinnou jistinu nebo clo či něco podobného…“

No, nebudu to protahovat, bylo to přesně tak, naštěstí známá ještě žádné peníze nepřevedla a podařilo se mi ji přesvědčit, že ten její idol vlastně ani neexistuje. Shodou náhod se mi fotografie stejného muže, ale pod jiným jménem, objevila ten den v nabídce přátelství.

A jestli si myslíte, že mi poděkovala, tak se hluboce mýlíte. Je na mě naštvaná, vzala jsem jí sen a ona to bere stejně, jako bych jí toho virtuálního ženicha přebrala.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz