Mistrovství světa v hokejbale 2024. Češky a Češi vicemistry

Česká hokejbalová reprezentace mužů ve finále mistrovství světa 2024 podlehla kanadskému týmu až v prodloužení 2:3. Stříbro braly i Češky.

Proč píši o hokejbale a ještě s týdenním zpožděním? Protože skončilo MS ISBHF ve Švýcarsku jak v kategorii mužů, tak i kategorii žen a tady jsem žádný takový článek nenašel. Navíc mi je tento sport velmi blízký, léta jsem ho hrál.

Česká hokejbalová reprezentace mužů podlehla ve finále mistrovství světa 2024 kanadskému týmu, přestože měla více ze hry. O výsledku rozhodla jediná situace v prodloužení. Češi tak čekají na titul 15 let, ale i přesto si zaslouží uznání za titul vicemistrů světa.

Stejný osud ve finále mistrovství světa potkal i naši ženskou reprezentaci. Ta obhajovala na mistrovství světa ve Vispu a Raronu titul vicemistryň světa z kanadského Lavalu. Po srdnatém výkonu se ze zlatých medailí radují Američanky, které zvítězily 3:0. Na český tým zbylo opět stříbro.

Mistrovství světa v hokejbalu ve Vispu (Švýcarsko)

Muži

Finále: Česko - Kanada 2:3 v druhém prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1) Branky:11. Čejka, 35. Pražák - 12. a 16. Moquin, 67. Anderson.

O 3. místo: Švýcarsko - USA 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)

Konečné pořadí: 1. Kanada, 2. Česko, 3. USA, 4. Švýcarsko, 5. Slovensko, 6. Řecko, 7. Finsko, 8. Haiti, 9. Itálie, 10. Libanon, 11. Portugalsko, 12. Velká Británie, 13. Kajmanské ostrovy, 14. Francie, 15. Bermudy, 16. Arménie.

Ženy

Finále: Česko - USA 0:3 (0:0, 0:2, 0:0)

O 3. místo: Kanada – Slovensko 7:1 (2:0, 4:0, 1:1)

Konečné pořadí: 1. USA, 2. Česko, 3. Kanada, 4. Slovensko, 5. Velká Británie, 6. Spojené národy, 7. Švýcarsko.