Hlavní obsah
Názory a úvahy

Žhavé téma: důchodci

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: František Bárta
20. 8. 14:30

Nepotřební důchodci.

Článek

Je mi 70 let a na rozdíl od některých mladých, fetujících a opíjejících se spoluobčanů si nepřipadám jako mentál. Zmíněná adjektiva se týkají i politiků, kteří se ale v případě, že jsou při čemkoli nachytáni, vymlouvají na ztrátu paměti. Nepamatovat si je dobře placené a represivními orgány tolerované. Ani jízda pod vlivem alkoholu není problémem. V tom případě patří jedni i ti druzí do ústavu, aby neohrožovali své okolí.

Ti, co stále poukazují na to, aby byla důchodcům odebrána možnost volit a řídit auto, by si měli uvědomit, že i oni zestárnou a tato opatření se budou týkat i jich. Je to minimálně nemorální. A co na to ústava?

Jeden dentista před lety napsal, že by lidé starší 45 let měli povinně absolvovat eutanazii. Dnes je mu přes 45 a mlčí. Proč?

U voleb bych prosadil, aby se vítězná strana poté, co by nesplnila svůj volební program, vyměnila. Politici zneužívají starší lidi, kteří se úplně neorientují. Zjednodušeně řečeno – takovým důchodcům pak stačí, že dostanou párek a pivo nebo koblihu a už jsou tam, kde je chce daný politik mít. Věrně mi to připomíná notoricky známou pohádku, ve které hraje velkou roli lopata a to, jak na ni správně sedět, aby byl pak jeden babou Jagou upečen dle potřeby. Ti, kteří se „orientují“, budou jistě vědět, o kom je řeč.

Lidem chybí obecné povědomí a finanční gramotnost, která je snadno zneužitelná a zneužívaná. Je hodně důchodců, kteří, ač třeba postrádají potřebnou technologickou gramotnost, jsou schopni se svými zkušenostmi, znalostmi a nadhledem rovnat některým dnešním mladým lidem.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz