Hlavní obsah
Lidé a společnost

Staří Gayové rozvrací stereotypy. Naši důchodci můžou leda puknout závistí

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Old Gays, se svolením

Čtyřčlenná skupina bavičů Old Gays. Zleva Bill, Jessay, Robert a Mick

5. 8. 7:29

„Hnusné, nedůstojné a trapné.“ Takto by nejspíše okomentoval skupinu amerických bavičů, kteří si říkají Old Gays, kdejaký Čech. Těmto čtyřem starým pánům by to však bylo úplně jedno. Mají slávu, peníze a obrovský smysl pro humor.

Článek

Dohromady je jim 296 let. Na internetu se objevili poprvé zhruba v roce 2018 a jejich popularita začala raketově stoupat o tři roky později. Napříč sociálními platformami mají jednu miliardu sledujících. Žijí ve městě Cathedral City v Californii. Všichni žijí v jedné ulici.

Nezajímá je, co si o nich ostatní myslí

Old Gays (v překladu Staří Gayové) se za nic nestydí. Nestydí se za svá těla, nestydí se za své chování, nestydí se přiznat, že jsou staří. Zkrátka dělají to, co je baví, a mají za to slušné peníze. Na jejich Tik Toku převládá taneční a bizarní módní obsah, ale i motivační videa, kde mluví o svém mládí a jak se sami prali například s nepřijetím rodičů.

Soudnost? Ne, k čemu?

Není překvapením, že jejich výstup kdejaký průměrný občan zařadí mezi nesoudné, či je počastuje přezdívkou „staří šašci“. Ale k čemu taková soudnost je? Vědí, že let už jim příliš nezbývá, a rozhodně nestojí o to, strávit svoje poslední roky stěžováním si na výši důchodu. Nakonec soudnost by jim nepřinesla vůbec nic. K čemu soudnost v takovém věku? Za zdrženlivost vám nikdo nezaplatí.

Při natáčení nemáme žádný scénář. Jednáme podle toho, co nám zrovna přijde na mysl. Jsme autentičtí.
Bill, v rozhovoru z YT videa 'Tik Talk': The 'Old Gays'
20. 11. 2021

Říkají: Hlavně buďte sami sebou

Staří Gayové jsou vzorem toho, že nezáleží na tom, kolik vám je let. Vždycky můžete být sami sebou. Oprostíte se tak nejen od zbytečného tlaku společnosti, ale navždy se zbavíte i vlastních mentálních zábran, které vás mnohdy dělají nešťastnými.

Podle statistik začínáme získávat sledující i mezi, pokud tomu věříte, heterosexuálními muži. A myslím si, že zpráva je velmi jasná: buďte sami sebou. To je jediná osoba, kterou můžete být.
Mick, v rozhovoru z YT videa 'Tik Talk': The 'Old Gays'
20. 11. 2021

Nikomu neubližují, chtějí hlavně dělat radost lidem

Z vlny nenávisti, která se na ně pochopitelně sype každý den z nevraživých komentářů na sociálních sítích, si nic nedělají. Ať už mají jejich odpůrci jakýkoliv důvod, Staří Gayové si nic z toho nezaslouží. Jejich cílem je především rozzářit den každého, kdo se na jejich videa podívá, a to buď bláznivými převleky, nebo nějakou moudrou radou či příběhem.

Naši sledující jsou většinou ženy mezi dvaceti a třiceti lety, a tak se obracíme právě na ně a přináší nám to jedině radost. Zvlášť, když nám napíší, že jsme jim zlepšili den, že jsou naše videa úžasná, nebo že nás mají rády. Je prostě skvělé komunikovat s mladými a dělat je šťastnými.
Bill, v rozhovoru z YT videa 'Tik Talk': The 'Old Gays'
20. 11. 2021

Old Gays se stali předmětem nadcházejícího dokumentárního seriálu bez scénáře od společnosti Brian Graden Media.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz