Článek
Když se naladíme na rytmus přírody našeho zeměpisného pásma, dostane se nám automatického vnitřního vedení. K tomu bohatě postačí vrátit se do svého těla, které je součástí Přírody, a najít k sobě znovu citlivost a úctu a jít v souladu s nimi.
Dle TČM se nacházíme v období MOČOVÉHO MĚCHÝŘE, který slouží jako sběrná nádoba kalných tekutin těla určených k vyloučení. V přenesené rovině je to pak lapač dětských emocí - orgán skrytých slz, emočního napětí, nevyjádřených a/nebo popřených strachů a úzkostí. Z nich potom plyne vztek a stud za to, že je cítíme, a že nevíme, co si s nimi počít, když nemáme nikoho, kdy by nás tím provedl.
Zjednodušeně řečeno lze močový měchýř považovat za ukázku toho, jak zvládáme vědomě nést, resp. vypouštět tlak života a jakou máme schopnost postavit se životním situacím zpříma - tzn. jestli náš život řídí neopečované vnitřní dítě nebo zralý dospělý.
Problémy související s močovým měchýřem se mohou hlásit nejenom komplikacemi s močením, ale také napětím podél celé páteře, bolestmi hlavy a v oblasti spánků. Zánět močového měchýře nás už potom cíleně vede k důkladnému prozkoumání toho, jak umíme zacházet se svými emocemi a jestli je umíme vypouštět z těla ven.
V tomto období se podpoříme hlavně teplem - především v oblasti nohou a beder, kvalitním odpočinkem a spánkem. A v emocionální rovině pak pozorností obrácenou k sobě, introspekcí prožitků a emocí, jejich nahlédnutím a přijetím.
Velmi léčivá pro močový měchýř je práce s vnitřním dítětem, které potřebuje naši pozornost, péči, lásku a bezpodmínečné přijetí. Buďme tedy těmi nejlepšími rodiči sami sobě!
Na úrovni těla si potřebujeme dopřát lehké procházky nebo jemné cvičení mezi 15. a 17. hodinou, kdy má močový měchýř svůj denní energetický vrchol.
Z bylinek nám přichází na pomoc petržel, lichořeřišnice, kontryhel a citronová tráva. Močový měchýř si velmi rozumí s brusinkami - jen je potřeba hledat ty, které nejsou obalené cukrem. Důležité je podpořit se dobrým, kvalitním a s láskou připraveným zahřívajícím jídlem: ke snídani teplé kaše (nikoliv ty instantní) nebo zeleninové polévky, dále pak zeleninové a kuřecí vývary, dušená a pečená zelenina (především kořenová + brokolice) a kuřecí maso (z ověřené farmy). Pro pohlazení močového měchýře velmi dobře poslouží fazole a červená čočka a kvalitní obilniny jako pohanka, jáhly a ovesné vločky s klíčky.
Možností je mnoho, kdo hledá, VŽDYCKY najde.
Důležité je ROZHODNUTÍ pro úctu a lásku k životu v sobě. Buďme k sobě laskaví!