Hlavní obsah
Rodina a děti

Když jsou za rozchodem děti

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: AnnieSpratt/pixabay
14. 11. 13:55

Často slyšíte názor - rozešli jsme se kvůli dětem. Neměli jsme shodný názor na výchovu. Občas také manželka dala přednost dětem. Co vše je za rozchody kvůli dětem?

Článek

Když pomineme extrémně ochranitelské matky, pro které jsou děti bohy, všem jim dovolí a v podstatě řídí celou rodinu, jaké ještě mohou být důvody, že žena odejde od muže kvůli dětem?

Často se muž chová k ženě povýšeně, rozkazovačně nebo nevhodně, aniž by byly děti ještě na světě. Ale pokud jste žena, která vztahy buduje a nebourá, stále si říkáte, že časem se to vykomunikuje a spraví, když se dopracujete k pár kompromisům.

Je zvláštní, že věci, na které jsme citlivé u dětí, si od partnerů často necháváme sami líbit a přecházíme je.

V případě dětí však už zafunguje mateřský pud a mateřské ochranitelství.

U zranitelného dítěte vnímáte mnohem víc, že to, jak se k nim partner chová, není v pořádku a nelíbí se vám to.

Mnoho žen se nepostaví na svou obranu, ale ve chvíli, kdy jde o děti, se partnerovi konečně postaví nebo odchází, někdy i až po letech manželství.

Není to obvykle proto, že by se ten muž změnil. Ale proto, že jeho chyby přehlížely, omlouvaly nebo nechtěly vidět.

Jenže z pohledu bezbranného dítěte už se na to nakonec nevydrží koukat.

Pokud se muž chová špatně k vám, tak se k bezbrannému dítěti bude chovat ještě hůř.

Jen odejít se mělo ne až kvůli těm dětem, ale kvůli nám samým. Nabízí se tu otázka, jak moc nám záleží na nás samotných? Jestli by se v tom něco nemělo změnit nebo zlepšit.

Každopádně všechny statečné maminky, které odešly kvůli tomu, aby děti ve vztazích netrpěly, do nejistoty a do zátěže starat se o děti po nějakou dobu zcela samy, ale tentokrát už v klidu, si i tak zaslouží medaili.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz