Článek
Druhá série nám přinesla napínavý otevřený konec, a tak nám nezbývá než spekulovat, jaké smrtící hry nás čekají v závěru této ságy.
Jaké hry hráči zatím hráli
Červená zelená
Hra, kterou seriál do češtiny přeložil jako červená zelená, se v korejštině jmenuje Mugunghwa Kkoci Pieotseumnida, v překladu češtiny „Květ ibišku rozkvetl“. Ve hře je vždy jeden vedoucí hry, který odříkává básničku, a na konci básničky se otáčí k ostatním hráčům. Ti se snaží doběhnout k recitujícímu hráči, v momentě, kdy se tento hráč otáčí však ostatní hráči musejí zastavit. Ti kteří se pohybují, jsou vyřazeni ze hry. U nás děti hrají stejnou hru, ale pod jménem Cukr káva.
V seriálu tato hra otevřela soutěž v obou dvou sériích, současně tato hra ukázala hráčům vážnost situace - hraj, nebo zemři. Můžeme zde sledovat též vývoj hlavního hrdiny Gi - huna, který v první sérii propadal panice a přežil jen díky pomoci druhých, ale nyní díky jeho odhodlanosti ochraňuje druhé právě on.
Opičí dráha
Dráha plná stanovišť, kde musí malý hráči plnit různé úkoly byla šampiónem mého dětského srdce. Právě tato hra odkázala zkombinovat mnoho jiných her do jedné, a jinak tomu nebylo ani ve Squid game, kde jsme však mohli vidět kombinaci opičí dráhy a štafety. Hráči vytvořili týmy o 4 lidech, a každý plnil jeden úkol.
Ddakji (Ttakjichigi)
Jako první jsme mohli vidět ddakji, oblíbenou dětskou korejskou hru s naprosto jednoduchými pravidly. Na zemi leží z papíru poskládaný čtverec. Vy jako hráč držíte v rukou druhý stejný čtverec, a cílem je hodit Vaším čtvercem tak, aby se čtverec protihráče na zemi otočil.
Tato hra nebyla jen součástí opičí dráhy, ale také vstupní soutěží do her, jak můžeme v seriálu vidět. Panuje teorie, že barva Ddakji kterou vyberete, určuje, jakou roli na ostrově dostanete, modrá ddakji z Vás udělá hráče, červená hlídače. Tato teorie nebyla seriálem dodnes potvrzena ani vyvrácena, musíme tedy počkat, zda nám toto tajemství odhalí třetí série.
Paengichigi
Korejské paengichigi je srovnatelné s naší káčou, rozdíl je v tom, že paengichigi se roztočí pomocí šňůry nebo hole. Soutěžící se snaží, aby jeho káča zůstala v pohybu co nejdéle, případně aby vytlačila soupeřovu káču z arény. Během opičí dráhy v seriálu stačilo káču roztočit.
Kongi Gonggi Nori
Kongi zamávala internetem. Hraje se s pěti malými korálky, které by měly být lehké a snadno uchopitelné. Na začátku hodíte všechny korálky na rovnou plochu. Jeden korálek vyhodíte do vzduchu a během jeho letu se snažíte sebrat jeden z těch, které leží na zemi, a poté chytit ten padající.
Tento postup opakujete, dokud nezvednete všechny korálky po jednom. V další fázi zvedáte dva korálky najednou, poté tři a nakonec jeden. Ve čtvrté fázi, zvané „základna“, položíte čtyři korálky na ruku, jeden vyhodíte do vzduchu, a zatímco padající chytáte, pokusíte se chytit všechny korálky z ruky.
Jegichagi
Jegichagi je korejská obdoba známého hakisaku, kde se používá speciální míček jegi vyrobený z papíru nebo látky. Hráči kopou do jegi a snaží se jej udržet ve vzduchu co nejdéle. Během opičí dráhy museli hráči udělat 5 nožiček.
Kolotoč
U nás tuto hru známe jako kolo kolo mlýnské, kdy se hráči postaví do kruhu a začnou zpívat tradiční píseň, která má specifickou melodii a slova. Píseň obvykle obsahuje určitý počet nebo jiné specifikace, podle kterých se následně tvoří skupiny. Každý hráč musí v průběhu písně pohybovat v rytmu a podle instrukcí vytvořit skupinu.
V okamžiku, kdy píseň skončí nebo dospěje k určitému bodu, podle slov písně, se formují skupiny. Těm, kteří nepatří do žádné z těchto skupin, bývá přiřazen speciální úkol nebo jsou ze hry vyřazení. V seriálu byla obdoba této hry, kdy se hráči zavírali ve skupinách do speciálních pokojů, a od samého začátku stáli na točícím se kolotoči.
Jaké hry nás čekají
Teorie o tom, jaké hra nás čekají, vychází primárně z maleb na zdech místnosti, kde hráči spí. Víme, že v minulé sérii byly všechny hry vyzobrazeny na zdech. Nápovědu nám také dala potitulková scéna seriálu, ve které na nás vykoukl chlapeček podobný holčičce s červená, zelená.
Young Hee a Chul Su
Young Hee a Chul Su jsou postavy, které definovaly dětství korejských dětí v devadesátkách. Tvůrci již potvrdili, že v dalších hrách uvidíme tyto dvě postavy, jenomže korejské hry tyto postavy nezahrnují, ty jsou srdcem spíše dětských písní, říkanek, pohádek a učebnic.
Existuje ovšem variace amerických postav Jack and Jill, se kterými se hraje několik her, které zahrnují hledání předmětů (přihořívá, hoří) a chození po náročném terénu.
Young hee má být hodná holčička držící se pravidel, a Chul su rošťácký chlapeček, který je vždy přivede do průšvihu. Naráží tím tvůrci na budoucnost Gi huna a Frontmana?
Lidské šachy a Mongki ba
Nákres lidských šachů a Mongki ba jsme mohli vidět právě na zdech místnosti, kde hráči spali. Lidské šachy jsou variantou tradiční deskové hry, ve které hráči sami představují jednotlivé figurky. Tato hra je v Koreji velmi populární. Tato hra by znamenala, že jeden tým zvítězí, zatímco druhý bude kompletně eliminován.
Ručkování, známé jako Mongki ba, je populární mezi korejskými dětmi i mládeží. Cílem je přeručkovat po tyči nebo laně bez pádu. Tato hra by mohla být osudnou hlavně pro starší a fyzicky slabší hráče.
Pokračování
Třetí série má vyjít na Netflixu v červnu tohoto roku, a tak nezbývá než čekat, zda jsou teorie pravdivé či nikoli. Jak si myslíte, že třetí série skončí? Vyhraje Gi-hun a ukončí zvrácený očistec, nebo obětuje vše a Frontman bude ten, kdo ho při pohledu z očí do očí eliminuje?