Hlavní obsah
Aktuální dění

„Ať odejdou tam, kde se nebojuje.“

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay - ArmyAmber
16. 8. 9:41

V noci z pondělí 14. 8. na úterý podniklo Rusko opět další z mnoha vzdušných útoků na Ukrajinu. Letecký poplach byl vyhlášen na celém území Ukrajiny.

Článek

Výbuchy jsou hlášeny jak z jihovýchodní části v okolí města Dnipro, ale také ze západní Ukrajiny z města Lvov a okolí Chmelnyckyj. Útoky, které si vyžádaly nejen mnoho zraněných, ale i lidské životy, se odehrály i ve městě Luck, které je metropolí Volyňské oblasti na západu země. Leží pouhých 85 kilometrů od hranic s Polskem.

Ukrajinská protivzdušná obrana zlikvidovala 16 ruských raket z 28. Útoky na západ Ukrajiny zasáhly obytné domy a také dvůr místní školky. Vojáci vyzvali občany, aby neignorovaly letecké poplachy a uchýlily se do krytů.

Foto: Pixabay - Defence-Imagery

Ilustrační foto


Z tohoto je zřejmé, že je Rusko velice nevyzpytatelné a může kdykoliv zaútočit kdekoliv a na cokoliv. Na obytné domy, školky, nemocnice nevyjímaje. To ostatně předvádí od začátku války. Neštítí se ničeho. Obyčejní nevinní lidé to odnášejí nejvíce.
Takže až zase někdo „chytrý“ bude tvrdit, že se válčí pouze na málem kousku na jihovýchodě, ať si pořádně čte zprávy a vezme si k tomu i mapu. A až bude zase posílat „nenáviděné“ Ukrajince zpět se slovy: „Ať jdou tam, kde se nebojuje,“ tak ať řekne, kde takové místo je. Protože pokud se dnes někde nebojuje nebo neostřeluje, zítra tomu tak být nemusí. A místo, kde doposud bylo „bezpečno“, se náhle může stát cílem dalších zákeřných ničivých útoků. A až jistá část obyvatel bude zase tvrdit, že jezdí na Ukrajinu na dovolenou, ať si uvědomí, že to má do dovolené hodně daleko. Převážná část tam jezdí za svými příbuznými, rodinou, mají tam své majetky a do začátku války to byl jejich domov. Je pochopitelné, že když je v jejich místě relativně „klid“, chtějí po dlouhé době zkontrolovat své domovy, vidět se s rodinou, příbuznými či známými. Jejich touha po domově a své vlasti je natolik silná, že tam jedou, i když nemají jistotu, že se zrovna jejich město nestane terčem dalších útoků. Riskují kvůli tomu své životy. To se opravdu dovolenou nedá nazvat.

Foto: Pixabay - Wendelin_Jacober

Ilustrační foto


A jistotu nemohou mít vůbec nikde. To je zřejmé z nynější útoků na různých místech Ukrajiny. Rusko se nebojí čím dál více se přibližovat k hranici západu. Pokud by mohlo, nejraději by ovládlo celou Evropu. Je velmi důležité Ukrajině pomáhat, protože bojují nejen za sebe, ale i za celou Evropu a  svobodu všech. I těch, kteří si myslí, že se bojuje jen na určitém území. Musí se vynaložit veškeré možnosti k jeho zastavení.

Podle šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Andrije Jermaka nové raketové útoky ukazují, že k zastavení Ruska jsou potřeba další sankce. „Pokud létají rakety, pak by měly být zavedeny přísnější sankce. Pokud Ukrajinci umírají, pak by Rusko mělo být izolováno,“ uvedl.

Zdroj: http://www.ceskenoviny.cz

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz