Hlavní obsah
Názory a úvahy

Chlubení. Závist. Nenávist

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay - Ceparedonda
24. 7. 18:53

Když si tak pročítám zprávy, jaké hrůzy, za které může člověk, se zase udály, nechápu, co se to s tím světem, respektive lidmi, děje?

Článek

Nejde mi na rozum, jak je možné, že jediný člověk dokáže rozpoutat tolik zla a většinou úplně zbytečně. Jeden rozpoutá válku, druhý založí oheň, třetí někoho zabije, čtvrtý zmlátí manželku i děti, pátý propíchne sousedovi gumy, šestý otráví psi, sedmý.....A tak by se dalo pokračovat do nekonečna.

Foto: Pixabay - Geralt

Ilustrační foto


Nutí mě to k zamyšlení proč se takové věci dějí? Proč jsou ti lidé takoví? Co je k takovému jednání vede?

Je to nenávist? Závist?Nepochopení? Zloba? Vztek? Zřejmě od všeho trochu.
Ale proč? Napadá mě jediné.

Lidem chybí soudnost a pokora. Mnoho lidí je takových, že se velice rádi chlubí. Že mají nový dům, drahé auto, luxusní vybavení domácnosti, značkové oblečení, byli na dovolené tam a tam. Ale už se nechlubí zda si na to poctivě vydělali ( to by se ještě dalo pochopit) nebo nepoctivě přišli k penězům či jsou zadluženi až po uši.Jenže ten, co na to nemá to neví a začne mu vše závidět. To je samozřejmě voda na mlýn pro chlubivého. Ten si řekne, hurá, jsem borec, všichni mi to závidí. A tak ještě v chlubení přidá na obrátkách i když je z toho půlka pravdy.

Soudného a pokorného člověka to nechá chladným a nevšímá si toho. Ale ty, které pohltí závist, mnohdy zbytečná, jsou už jen krůček od nenávisti. A nenávist spolu se zlobou a vztekem dokáží rozpoutat opravdové zlo.

Foto: Pixabay - Publicdomeinpicture

Ilustrační foto


Takhle to vnímám já, protože jinak si to neumím vysvětlit.
Proto by měl každý člověk začít sám u sebe.
Chlubivý by si měl uvědomit, že tím se z něj borec nestane. Závistivý by si měl říct, že to za nestojí někomu závidět. Smiřte se s tím, že každý jsme tam kde jsme, máme to, co máme, tak proč si závidět? Náhle se může vše změnit. Ten co měl nemá nic a ten co neměl má víc.
Těch hrůz už je opravdu mnoho, proto moje rada pro lepší svět zní:
Buďte soudní. Pěstujte pokoru.
Nechlubte se. Nezáviďte. Nebudete nenávidět.

Foto: Pixabay - ua_Bob_Dmyt_ua

Ilustrační foto

Anketa

Souhlasíte se mnou?
Ano
72,2 %
Částečně
22,2 %
Ne
5,6 %
Nevím
0 %
HLASOVÁNÍ SKONČILO: Celkem hlasovalo 36 čtenářů.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz