Hlavní obsah
Lidé a společnost

Další Češka boří mýty a je úspěšná v cizině. Katju v Teplicích nejspíš neznají

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jan Beer
10. 11. 14:44

Ivanku Trump znali díky lyžování v ČSSR a následně manželství s pozdějším prezidentem Donaldem Trumpem. Karla Gotta znal v cizině také skoro každý. Jaký je osud slavných z Česka za hranicemi dnes?

Článek

Dá se říci, že je pro ně lepší žít si své životy ve svých bublinách než jezdit nostalgicky vzpomínat do svého rodiště. U nás totiž po nich pes neštěkne!

Na začátku stála nerozvážnost

Nejvýrazněji to je vidět na německé zpěvačce, která si říká Katja Krasavice. Pochází z Teplic, které jsou na dosah německých hranic. I když jí je teprve 27, má na svém kontě tři a půl miliónu německých fanoušků. To je hodně. Skoro jako třetina obyvatel České republiky.

K její slávě přitom nestačilo jen si založit kanál na sociální síti. Jeho obsah musel zaujmout a lidé si o něm museli vyprávět! Ony totiž z nebe do úst pečení holubi nelétají. Kdo z provozovatelů e-shopů si uvědomí, že práce nekončí zakoupením názvu stránky, ale musí probíhat neustálé připomínání se zákazníkům, má jasněji.

Anketa

Myslíte si, že je v Česku těžší prorazit než v zahraničí?
Bohužel ano, sužuje nás závist. Kdo je úspěšný v cizině, v Čechách si často ani neškrtne.
65,7 %
Každý se musí snažit, jak umí. Fanoušci si cestu vždycky k němu najdou.
9,8 %
V šoubyznysu je nemilosrdný byznys. Úsměvy jsou jen pozlátkem pro neznalé poměrů.
24,5 %
Celkem hlasovalo 143 čtenářů.

S mladickou nerozvážností tak Katja nesměle 29. března 2014 otevřela počítač a nahrála první video na YouTube. Bylo jí 16 a o světě internetu se nejspíš doslechla ve škole.

Umí mluvit

Karel Gott sbíral jednoho Zlatého slavíka za druhým a v anketě popularity se objevoval každý rok. Pocty se skládají i Heleně Vondráčkové a jiným stálicím české pop music, zná je u nás každé malé dítě.

Katju Krasavici nezná skoro nikdo. Možná si vzpomenou spolužáci z dětství, ve kterém chodila na jednu z teplických základek. Přesto má fanoušků tolik jako představitelé české pop music dohromady! Dokonce organizovaných jako followeři na sociálních sítích a ochotných nakupovat její produkty formou merch.

Vstup mezi hvězdy si trošičku ulehčila díky lascivním tématům, ale to je její věc. Své publikum prostě uměla uchopit! A dokáže mluvit nejen s jinou českou rodačkou v Německu, Dolly Buster, ale i s Dieterem Bohlenem z formace Modern Talking.

Ochutnávka hudby k dispozici

Výsledky jsou jasné. Dlouhodobá smlouva s vydavatelským obrem Warner Music, pozvánky na natáčení do sledovaných televizních šou, místa v německých a rakouských hitparádách.

Má to jedinou chybku na kráse, v Česku ji skoro nikdo nezná. Zdejší kapitáni hudebního průmyslu přece nezařazují do svých pořadů nikoho, koho osobně neznají a z Německa je prostě zbytečné sem jezdit se představit. Svět hudby totiž funguje nikoliv na osobních kontaktech a znalosti jednoho s druhým, ale na poslechovosti a co si budeme vykládat, ani Madonna by se nejela představit do lokálního rádia aby redaktorovi udělala radost. Ber nebo neber.

Dance, pop, trap, hip hop, rap. To jsou styly, ze kterých youtuberka vyrostla. Kdo chce, může posoudit sám: You're My Heart, You're My Soul - YouTube

Když se do Čech z Německa vrátil herec Pavel Landovský, tolik hereckých příležitostí zase neměl. Lidé v České televizi nikdy nenabídli účinkování jako star Dolly Buster, i když ta má za sebou úspěšné kreace v rakouské ORF, kde byla již před více jak 10 lety. Co není vidět na špičce nosu, to je pro nás asi daleko. Do světa díky tomuto přístupu máme ještě dost daleko!

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz